Allahsiz Müslümanlik(haşa )

'Dini Bilgiler' forumunda Semerkand tarafından 18 Ağu 2008 tarihinde açılan konu

 1. Allahsiz Müslümanlik(haşa )


  Allah ile beraber yaşanmayan Müslümanlık Allahsız Müslümanlık kandırmacasıdır. Allah ile iletişim kurdurmayan Allah için sevmeyi öğretmeyen bir Müslümanlık insanı geliştiremez insanı mutlu edemez.

  Müslümanlık bir külfetler paketi değil bir zevk olmalıdır. Müslümanlık aşk ile yaşanmalıdır. Müslüman dışarıdan bakanı imrendirmelidir. Kişi Müslüman’ım diyorsa kendisini tanıyanlar ona baktıkça bu ne güzel insan demelidir.

  Müslüman’ım diyen herkes Müslüman’dır. Fakat aşk ile olmayan bir Müslümanlık zordur, eziyettir, zevksizdir. Dışarıdan bakanı iter. Kimseyi özendirmez. Kimseye bu ne güzel insan dedirtmez. Aşk gelene kadar Müslüman; TAM Müslüman değildir HAM Müslüman’dır.

  Aşk gelince kişi Allah’ın sevdiği ve Allah’ı seven kişi olur. Allah’lı Müslümanlık budur.

  Allah’lı Müslüman iyiliklerini kendinden bilmez. İyilik yapmışsa unutur. Kötülük yapmışsa unutmaz. Müslümanlığı Allahtan kendisine gelmiş en büyük hediye kabul eder. Müslümanlığı seçmiş olmasını kendi marifeti saymaz.

  Allahsız Müslüman ise din adına yaptıklarıyla övünür. İyiliklerini kendi marifeti bilir. Kötülüklerini başkalarına mal eder. Kabahati zamana ve şartlara atar. Kusurlu Müslümanı da Müslüman olmayanı da hor görür.

  Allaha aşık olmak istersen aşk oklarının hedefe sıkıldığı yerlerde dolaş.

  Allahın yeryüzüne ve göklere çizdiği şaheserlere gönlünü aç

  Günün doğuşuna bak

  Günün batışına bak

  Bulutların yürüyüşünü seyret

  Çiçeklerin kokusuyla konuş

  Aşk okuyla vurulmak isteyen zırhını çıkarır. Bu zırh dünya sevgisidir.

  Dünyayı terk edeceğin bir şeyi seveceğin kadar sev…