Alman Kurdu Özellikleri

'Eğitim Merkezi' forumunda Bella tarafından 12 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. Alman Çoban Köpeği Özellikleri,


  Ülkemizde en çok beslenen köpeklerden birisi de Alman Kurdudur(Alman Çoban Köpeği). Özellikle polisler bu köpeği sıklıkla kullanmaktadır. İyi bir eğitim ile Alman Kurdu birçok işi başarı ile yapabilir.

  Alman Kurtları Alsasian olarakta bilinirler. Alman Kurtları dengeli ve çok güçlü köpeklerdir. Alman Kurtlarının kürkü genellikle siyah sarı, gri(Sable) veya tamamen siyahdır..Alman Kurtları sıkı,kaslı,hafifçe uzun bir beden ve ince fakat güçlü kemiklere sahiptir. Kafası bedene orantılı ve alnı biraz konveksdir.

  [​IMG]

  Alman Kurtları direkt ,korkusuz, meraklı ve dikkatlidirler. Cesur, neşeli, itaatkar ve öğrenmeye çok isteklidirler. Bağlılık ve cesaretleriyle ünlüdürler. Sakin,kendilerinden emin fakat saldırgan değildirler. Ciddi ve çok zekidirler. Çok yüksek bir öğrenme kabiliyetleri vardır. Alman Kurtları ailelerine yakın olmayı çok severler, yabancılara karşı çok dikkatli ve uyanıktırlar. Bu ırk ailesine çok bağlıdır. Bir neden olduğunda havlarlar.

  [​IMG]

  Alman Kurtlarının çok gelişmiş bir koruma içgüdüsü vardır, bu nedenle ergenliğe ulaştıklarında çok aşırı bir koruma içgüdüsü taşımamaları için çok iyi sosyalleştirilmiş olmaları gerekir.

  [​IMG]

  BOYU , AĞIRLIĞI
  Yükseklik: Erkek 60-65cm. Dişi 55-60cm.
  Ağırlığı 35 - 40 kg


  SAĞLIK SORUNLARI
  Kalça ve bilek çıkığı gibi kalıtsal hastalıklar, kan hastalıkları, sindirim problemleri,epilepsi, kronik egzema, keratitis (korneanın yangısı), cücelik ve pire egzaması.


  YAŞAM ŞARTLARI
  Yeterince egzersiz yaptırılırlarsa bir apartman dairesinde de yaşayabilirler. Ev ortamında kısmen daha az aktiftirler.Geniş bahçeli bir ev onlar için en idealidir.


  HAREKET İHTİYACI
  Alman Kurtları düzenli hareketi çok severler,özelliklede bu bir çeşit eğitimle desteklenecek olursa.Çok zekidirler ve sahiplerini memnun edici hareketleri yapmak onlar için zevktir.


  ÖMRÜ
  12-13 yıl civarı.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Ara 2012
Yükleniyor...