Almanların Ren Nehri İle İlgili Ünlü Destanı Hangisidir

'Ülkeler' forumunda Masal tarafından 7 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. Almanların Ren Nehri İle İlgili Destanı


  Almanların Ren Nehri İle İlgili Ünlü Destanı Hakkında Bilgi


  Almanların Ren Nehri İle İlgili Ünlü Destanı Nibelungen Destanı 'dır

  Destan Ren Nehri kıyısında , eski Worms şehri civarında geçer. Destanda Pagan inançları ile beraber Hristiyan inançları ve törenleri de bulunmakta ve kral-senyör-vassal ilişkisi de destanın Orta Çağa ait izler taşıdığını göstermektedir.

  Destanın en önemli kahramanı Siegmund ve Siegelindenin oğulları Siegfrieddir. Siegfried genç yaşta, maceralara atılmak için babasının şatosunu terk ederek yollara düşer. Kılıcı olmadan, elinde bir sopa ile köyleri, kentleri dolaşır.

  Destan farklı bir çok hikâyenin ustaca birleşmesinden meydana gelmiştir. Bu yüzden bir versiyonda olan bölün bir diğerinde olmayabilir. Örneğin Siegfriedin Brunehildi kurtarması bir çok versiyonda yoktur. Hatta daha sonra inceleyeceğimiz Volsunga Sagaya göre Krimehildin annesi Siegfriede Brunehildi unutması için büyülü bir ilaç içirir. Bunun dışında destanda hem pagan öğelerin hem de Hristiyanlığa ait motiflerin yer alması, destanın yazıldığı tarihi gösterdiği kadar, destanın farklı parçalardan meydana geldiğini de göstermektedir.
   
Yükleniyor...