Alo Sigarayı Bırakma Hattı

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 5 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Sigarayı bırakmak istiyorum telefon hattı
  [​IMG]
  Telefon hattını arayan vatandaşların hepsinin sigaraya bırakmaya istekli olması ve tedavi yollarını sorması dikkat çekiyor.

  Uzman ekipler gelen başvurular üzerine sigara bağımlılarını uygun merkezlere yönlendiriyor. Ayrıca başvuran kişilerin iletişim bilgileri kişiye en yakın sigara bırakma polikliniklerine veriliyor. Hatta 24 saat hizmet veren 15 kişiden oluşan hemşire ve sağlık personeline de yoğunluktan dolayı önümüzdeki günlerde ek takviye yapılacak. Türkiye’de 15 yaş ve üzerindeki yetişkinlerin yüzde 312′si yani yaklaşık 16 milyon kişi halen sigara içiyor. Sigara kullanımı erkeklerde yaklaşık yüzde 50 kadınlarda yüzde 15 oranında bulunuyor.

  Telefon hattını arayan vatandaşların hepsinin sigaraya bırakmaya istekli olması ve tedavi yollarını sorması dikkat çekiyor. Uzman ekipler gelen başvurular üzerine sigara bağımlılarını uygun merkezlere yönlendiriyor. Ayrıca başvuran kişilerin iletişim bilgileri kişiye en yakın sigara bırakma polikliniklerine veriliyor. Hatta 24 saat hizmet veren 15 kişiden oluşan hemşire ve sağlık personeline de yoğunluktan dolayı önümüzdeki günlerde ek takviye yapılacak.   
 2. Cevap: Alo Sigarayı Bırakma Hattı

  Sigarayı bırakma hattının numarası 171
  2 gündür arıyorum, her defasında yeni bir poliklinik telefonu veriyor arayıp randevu almam için ama her aradığımda en erken ekim ayına randevu veriyorlar. Bence şu an çok yetersiz kalıyor.
   
Yükleniyor...