Altan Civelek Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Sitem tarafından 23 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Altan Civelek hayatı
  Altan Civelek Resimleri

  Altan Civelek biyografisinde kendini şöyle anlatıyor.

  Altan Civelek-1975 yılında Artvin in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesinin Köprücü köyünde doğdum. İlkokul üçüncü sınıfa kadar aynı köyde okuduktan sonra babamın iş değişikli nedeniyle ortaokul ve liseyi Rizenin Ardeşen ilçesinde bitirdim.

  Babamın ve iki amcamın da müzisyen olmaları nedeniyle,müzikle çok küçük yaşlardan itibaren iç içe büyüdüm. Daha 10 yaşıma gelmeden evde bulunan beş çeşit müzik enstrümanıyla tanışmıştım.Ama ne yazık ki -belki de elektronik oluşunun verdiği çekiciliktendir- ben sadece orga merak sardım. Daha 13-14 yaşımdayken babam ve arkadaşlarının kurmuş olduğu orkestrada kendime yer bulmuştum. Gündüz okul, gece eğlence mekanlarında geçen bir kaç seneden sonra lise bitti(1993) ve biz yine babamın iş değişikliği nedeniyle Ankara ya göç ettik.

  Yaklaşık 11 yıldan beri Ankara da, değişik eğlence mekanlarında sahneye çıkıyorum. Daha çok piyasa müziği yaptığımız için, her türlü müzik tarzını dinliyor ve her tarz dan şarkılar okuyorum. Karadenizli oluşum, doğa ve yayla kültürünü tatmış olmamdan dolayı da, yöresel besteler yapıyor, derliyor, düzenliyor ve yorumluyorum.

  Amacım bu besteleri, özünü bozmadan okuyabilecek sanatçılara okutmak yada hepsini kendi yorumumla bir albümde toplamak ve sizlere ulaştırabilmek


  Altan Civelek Fotografları

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Yükleniyor...