Amerika'da Sertifika ve Diploma Programları

'Etüt Merkezi' forumunda Wish tarafından 22 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Amerika'da Sertifika Programları
  Amerika'da Diploma Programları
  Opt İmkanları


  Neden Amerika?

  Sertifika programları konusunda en zengin imkanları sunan ülke ABD’dir. Amerika’da uluslararası öğrencilerin yararlanabileceği sertifika programları New York ve California bölgesindedir.

  Amerika'daki sertifika ve diploma programları kısa zamana sıkıştırılmış ve katılımcıyı uzmanlaştırıcı pratik bilgilerin verildiği part-time veya full-time kurslardır. Konusunda en son gelişmeleri takip etmek isteyenlere hitap eder. Amerika’da sertifika programlarını başarıyla tamamlayanlar için staj programları da mümkündür ve bu olanaklar genelde okul tarafından organize edilir ve firmalar staj süresince öğrencilere ücret vermezler. Bu programlara katılabilmek için iyi derecede İngilizce bilmek ve en az 500 TOEFL puanı gerekir.

  Üniversite mezunu olmanız veya lise mezunuysanız en az 3 yıl iş deneyimine sahip olmanız gerekir. Amerika’da Project Management, Finance, Marketing, Computer İnformation System, Global Business Management, Fashion, Telecommunication Engineering ve birçok değişik alanda sertifika programlarına katılabilirsiniz.

  Optional Practical Training ( OPT ) ne demektir?
  ABD' de dil programı haricinde 9 ay boyunca tüm günlük (full-time) bir eğitim aldıktan sonra, öğrendiklerinizi uygulamak amacıyla belirli bir süre için verilen yasal hakka Optional Practical Training (görülen dalda pratik kazanma amaçlı çalışma) yani kısaca OPT denir.

  Hangi sertifika programları OPT imkanları sunuyor?

  Business Administration
  Computer Information Systems
  Commerce Business
  Finance
  International Business and Management
  Marketing
  Project Management
  Hotel Management