Amerikalılar Er Meydanı'nda...

'Spor Gündemi' forumunda ßyFeaR tarafından 25 Haz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Amerikalılar Er Meydanı'nda


  649. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni görüntülemek için Edirne'ye gelen Kurtlar Vadisi Irak filminin Amerikalı yönetmenlerinden Neil Mandt ile kendisi gibi yönetmen olan arkadaşı Erik Adolphson, kıspet giyip yağlandıktan sonra Er Meydanı'nda bir televizyon programı için güreş tuttular.

  Pehlivan ve yağcıların yardımı ile yağlanan Mandt ve Adolphson, ABD'deki bir televizyon programı için cazgır ve davul-zurna eşliğinde Er Meydanı'na çıktı. Peşverv de çeken 2 yönetmen daha sonra yaklaşık beş dakika güreşti. Güreşi urtlar Vadisi Irak filminin Amerikalı yönetmenlerinden Neil Mandt kazandı. Ardından Er Meydanı'ndaki çeşmede diğer güreşçiler gibi suyun altına yattılar ve üzerlerindeki yağları yıkadılar.

  Edirne'de aşırı ilgi ile karşılaştıklarını belirten Mandt, "Kendimi bir güreşçi gibi hissettim ve çok heyecanlandım.Tarihi Kırkpınar Güreşlerine ise hayran kaldım. Hazırladığım programın formatı gereği dünyanın pek çok yerindeki festival, şölen gibi görselliği,etkinlikleri tanıtıyoruz. Güreşler, bugüne kadar rastladığımız en sıra dışı etkinliklerden birisi. Amerika'da Showtime kanalına çekimler yapmak için Edirne'ye geldik. 5 kişilik bir güreşleri Amerikalılara tanıtacağız. Çok ilginç bir spor olmasına rağmen, Amerika'da pek bilinmiyor. Umarım çok iyi görüntülerle bu güzel ve geçmişi olan sporu ülkemizde tanıtacağız." dedi.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Nis 2013

Yükleniyor...
Benzer Konular - Amerikalılar Meydanı'nda
 1. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  493