Android 4.1 Jelly Bean Nedir

'Teknoloji' forumunda Aysell tarafından 6 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. Android 4.1 Jelly Bean Özellikleri

  Android 4.1 Jelly Bean Hakkında bilgi

  Google tanıtımlarının tanımlarına göre Jelly Bean uyarlanabilir, geliştirilebilir, uzatılabilir ve tüm maceralara açık bir işletim sistemi olacak. Jelly Bean'in birkaç özelliğinden bahsedecek olursak;

  [​IMG]

  Jelly Bean'de Akıllı uygulamalar sayesinde güncelleştirmeler otomatik yapılabilecek. Sesle arama özelliği oldukça geliştirilmiş. Söylediklerinize çok doğal bir ses tonu ve mantıklı bir şekilde cevap veriliyor. Gmail uygulamalarında okunmamış mesajlarla ilgilenirken bağımsız işlemler yapabilme olanağı sunuyor. Google+'da fotoğraf paylaşımları da uygulamalara dahil edilmiş. Tüm sistem 60 fps ile çalışıyor. Animasyonlar daha canlı ve hızlı. home screen (ana ekran) kullanımı geliştirilmiş.
  Herhangi bir uygulamayı kapatmanıza gerek kalmıyor sadece sürüklüyorsunuz. Ayrıca istenmeyen uygulamaların silinmesi de sadece bir kaydırma işlemiyle tamamlanıyor. Kamera uygulamaları ICS 'ten daha yüksek kalitede.
  Yanlışlıkla sildiğiniz bir resim varsa basit bir Undo-Geri al tuşuyla fotoğrafı geri alabiliyorsunuz.
  Jelly Bean klavyede de kolaylık sağlıyor. Kelimelerin önceden tahmini gibi özellikler ve çevrimdışı ortamda bile işleyen ses takip sistemi. Ayrıca görme engelli insanlar için de ses takip sisteminin arayüzü eklenmiş.

  Alıntı
   
Yükleniyor...