Android İşletim Sistemi Nasıl Güncellenir

'Teknoloji' forumunda EyLüL tarafından 20 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Android İşletim Sistemi Güncelleme
  Android İşletim Sistemi Güncelleme Nasıl Yapılır

  Google, resmi Android işletim sistemi sitesinde Mobil Dünya Kongresi 2012 geri sayımını başlattı. Sıradan bir sayım sitesinden farklı olan bu adreste yer alan görüntüler, arama devinin Barcelonadaki etkinlik için hazırladığı Android Standını sembolize ediyor ve sayaç işledikçe yavaş yavaş kuruluyor.

  Android İşletim Sistemi telefon güncellemesini kolayca yapabilirsiniz

  Android işletim sistemli cihazınızdan daha iyi performans almak ve cihazınızın yeni çıkan uygulamalar ile uyumlu bir şekilde çalışabilmesi için işletim sisteminizin güncelliğini korumalısınız. Bu aynı zamanda güvenliğiniz içinde önemli bir konudur. Çünkü her güncelleme kullandığınız işletim sisteminin güvenlik açıklarını da kapatmaya yöneliktir. Android Sürüm Güncellemesi nasıl yapılır adım adım anlatacağız.

  Android işletim sisteminizi güncellemek için yapmanız gereken Ana menü tuşuna basıp telefonumuzun Ayarlar kısmına giriş yapıyorsunuz. Bu menünün en alt satırda bulunan Telefon Hakkında menüsüne giriyorsunuz. Daha sonra burada Güncelle seçeneği bulunmakta, eğer bir internet paketi satın almadıysanız Güncelle seçeneğinin alt kısmında Sadece Wi-Fi seçeneği bulunmaktadır.

  Sadece Wi-Fiyi işaretleyip Güncelle menüsüne tıklıyoruz. Bunu işaretledikten sonra telefonumuz kendi sunucusundan güncelleme olup olmadığını kontrol edecektir. Eğer cihazınız için bir güncelleme seçeneği var ise telefonunuz otomatik olarak güncellenir.

  Cihazınız Android işletim sisteminin son sürümünü desteklemiyorsa telefonununuz Kullanılabilir Güncelleme yok şeklinde bir uyarı verir.

  İnternet ortamında özellikle formlarda çeşitli güncelleme yöntemleri bulunmaktadır, ancak DijitalTeknoloji.Net olarak biz bu yolları önermiyoruz. Bu tip yöntemlerin kesin bir garantisi olmadığı gibi cihazınızın başına bir şey gelmesi halinde garanti kapsamının dışına çıkmaktadır.

  Alıntıdır
   
Yükleniyor...