Android Telefona Bilgisayardan Uygulama Yükleme Hakkında Bilgi

'Teknoloji Haberleri' forumunda EyLüL tarafından 14 Ağu 2012 tarihinde açılan konu


 1. Android Telefona Bilgisayardan Uygulama Yükle  Android Telefona Bilgisayardan Uygulama Yükleme

  ygulamanızı 2 yolla yükleyebilirsiniz. Birincisi market üzerinden yüklemek diğeri ise sd karttınıza uygulama dosyasını atarak elle kurabilirsiniz.

  Android markette binlerce uygulama kategorize olmuş şekilde bulmanız mümkündür. Beğendiklerinizi indir diyerek rahatlıkla kurabilirsiniz.

  Onun haricinde herhangi bir websitedetanıtılan uygulamayı barkod yardımıyla ve yine barkod uygulamasını kullanarak telefonunuzun kamerasını barkodu okutarak anında o uygulamayı bulup indirmesini sağlayabilirsiniz.

  Onun haricinde eğer kullanacağınız uygulama ücretli veya markette yer almayan uygulama ise ya da uygulama paketlerini kullanarak toplu olarak kurulumyapmak istiyorsanız sd kartttan yüklemek pratik olacaktır.

  Öncelikle bu işlem için telefonunuzda bir sd kart bulunmalı ve cihazın arabirim kablosuyla pcye bağlı şekilde olması lazım.
  Telefonunuz bilgisayara bağlandığında üstte USB depolama birimi şeklinde bir uayarı göreceksiniz. Buradan USB Uygulama birimini aç butonuna basarak sd karta pcnizin bağlanmasını sağlayacaksınız. Bilgisayarımda yer alcak sd kartınıza artık girerek oraya uygulama dosyalarını atabilirsiniz.


  Uygulamayı yüklemeden önce ise Bilinmeyen kaynak yükleyeceğimiz için bu özelliği aktif etmemiz lazım bunun içinde; Ayarlar > Uygulamalar > Bilinmeyen Kaynaklar bölümünü işaretleyin.

  Daha sonra burada kart bölümüne geçiyoruz üstteki ikonlardan sağdaki bölümdekine tıklayarak. Burada uygulamalar klasörünü bulup içine giriyoruz. Sonra uygulama dosyamıza tıklayarak açıyoruz.

  Bize yüklemek istediğimizi soracak. Yükle diyerek ilerliyoruz sonra bir uyarı ekranı gelecek bunada tamam dedikten sonra uygulammız yüklenecek.

  İster yükler yüklemez oradan açabilir ya da menüye dönüp oradan açabilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Haz 2013

Yükleniyor...