Android Telefonların Pil Ömrünü Uzatmak

'Teknoloji Haberleri' forumunda EyLüL tarafından 13 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Android Telefonların Pil Ömrünü Uzatma  Hepimiz telefonumuzun ekranında güzel canlı bir arka plan kullanmayı severiz. Ama batarya için en önemli olan kullandığımız arka planın seçimidir.Hareketli ve ya çok canlı bir şekilde arka plan kullanmak ne yazık ki batarya süremizi azaltan en önemli faktörlerden birisidir. Bunların yerine daha iyi bir verim sağlamak için normal arka planları seçmenizi tavsiye edilir.

  Ekran parlaklığını ayarlamanız önerilir Kullandığınız ekran parlaklığını daha iyi bir seviyeye ayarlamak bataryamız için çok iyi bir seçenek olacaktır.

  Günde oynayacağınız oyun zamanı ne yazık ki bataryanızı öldürücü bir şekilde yormaktadır. Yani kısacası ne kadar oyun oynamak o kadar bataryamızdan performans düşüklüğü yaratır.

  Bataryanızı etkileyen önemli faktörlerden birisi de kullanılmayan fakat açık bırakılan uygulamalardır. Bu uygulamaları öğrenmenin en iyi yolu Görev Yöneticisi kullanmaktır. Görev yöneticisi uygulaması ile gereksiz kullanmadığınız uygulamaları kapatabilirsiniz. Bu hem telefonunuzun hız performansını etkilemekte hemde batarya ömrünü uzatmaktadır.

  Kullanmadığınız gereksiz gördüğünüz uygulamaları silmenizi öneririz. Çünkü bu kullanılmayan uygulamalar telefonunuzun bataryası dahil olmak üzere en önemli olarak telefonunuzun hız performansında oldukça etken olan bir faktördür.Eğer navigasyon kullanıyorsanız bunu lütfen gerek duyulduğunda açınız gereksiz bir şekilde açık olması ne yazık ki batarya performansını düşürmektedir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 May 2013
Yükleniyor...