Android telefonun model kilidi nasıl açılır?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Android telefonun model kilidi nasıl açılır?

  [​IMG]
  Android telefonun model kilidi nasıl açılır?

  Android telefonunuzun ekran kilidini bir model yaptınız ve şimdi bu modelin ne olduğunu bir türlü hatırlayamıyor musunuz?
  Yeni nesil telefonlarda artık farklı türlerde ekran kilidi seçenekleri mevcut. Sese tanımlı, yüze tanımlı, model ekran kilidi, şifre kilidi gibi. Bu ekran kilitlerinden en pratik olanı model kilit sistemidir ancak hafıza sorunu olanlar mümkünse bu kilit şeklinden uzak dursunlar.
  Telefon ekran kilidini unuttuysanız yapmanız gerekenleri kısaca anlatalım. Öncelikle sizden gmail adresi isteyene kadar yanlışta olsa denemeye devam edin. 5 yanlış denemenin sonunda sizden Google Play Store’a giriş yaptığınız GMAİL hesabınızı ve şifresini isteyecektir.
  Eğer Google Play store’a bağlandığınız gmail hesabınızı ve şifrenizi biliyorsanız sorun ortadan kalkar. Eğer bilmiyorsanız bundan sonrasını çok dikkatli okuyun çünkü cep telefonunuzu formatlayacağız.
  Samsung cep telefonu olanlar için anlatmaya başlayalım.
  Telefonunuzun şarjının %50’nin üzerinde olduğundan emin olun.
  Telefonunuzun şarj kablosunu yada USB kablosunu çıkarın.
  Telefonunuz açık ise kapatın.
  Telefonunuz kapalıyken üç tuşa aynı anda basacaksınız. Bu tuşlar telefonun ön yüzeyindeki HOME tuşu (1), telefonu açıp kapattığınız sağ yanda bulunan ON/OFF tuşu (2), telefonun sesini açtığınız UP tuşu (3)

  1, 2 ve 3 numaralı tuşları aynı anda basın. Yaklaşık 10 saniye sonra ekranda SAMSUNG yazısı belirecek. Samsung yazısı görünür görünmez 2 numaralı tuştan (yani telefonu açıp kapattığınız tuş) elinizi çekin sadece 1 ve 3 numaralı tuşlara basılı tutmaya devam edin.

  1 ve 3 numaralı tuşlara basılı tutarken ekranda android resmi belirecek. Şimdi elinizi tüm tuşlardan çekin. Android resmi ekrandayken 1 numara ile gösterdiğimiz Home tuşunun solundaki SEÇENEKLER tuşuna bir kez dokunun ve bekleyin.
  Ekranda görüntü gidecek ve yazılar gelecek. Şimdi dikkat.
  Bu ekranda dokunmatik çalışmayacağından, açılan menüde ses açma kapama tuşları yardımı ile ‘wipe data/ factory reset’ seçeneğinin üstüne gelerek ve home (orta tuş) tuşuna basarak onaylayın.
  İkinci aşamada tekrar ses açma kapama tuşları yardımıyla ‘yes/ delete all user data’ seçeneğine gelerek tekrar home(orta tuş) tuşu ile onaylayın.
  Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır, artık ‘reboot system now’ seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.