Anemiye İyi Gelen Yiyecekler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 14 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Anemiye iyi gelen yiyeceklerin neler olduğunu öğrenmek için yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.Sağlık konusunda bilmemiz gerken her bilgiyi edinmekte yarar olduğunu düşünüyorum Anemiye iyi gelen besinler neler?

    Kansızlık oldukça ciddi sağlık problemlerini doğuran bir durumdur. Kansızlığa karşı sebze, meyve, kuruyemiş gibi pek çok yiyeceği düzenli olarak tüketmeye özen gösterip olası şikayetlerin önüne geçebilmeniz mümkün olabilir.Kansızlığa iyi gelen yiyeceklerin en başında demir ve B12 vitamin deposu bulunan karaciğer geliyor. Tüm besinlerin arasında en fazla kan yapıcı özelliği bulunan karaciğer gibi dalak da da aynı şekilde kan yapıcı özellik bulunmaktadır.Kansızlık sorununun önüne geçilmesini sağlayan diğer besinler ise yumurta, peynir, süt, sığır eti ve balık.

    Yukarıda saydığımız besinlerin düzenli tüketimi hem kansızlığı önler hem de pek çok sağlık probleminin riskini azaltmaya yarar.Ayrıca Keçiboynuzu, üzüm, dut, deniz ürünleri, tam tahıllar, kümes hayvanları, sakatatlar da kansızlığa iyi gelen besinler arasında yer alan besinlerdir.
     
Yükleniyor...