Ankara Kızılayda Patlama 20 Eylül 2011

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 20 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Ankara Kızılayda Patlama Meydana Geldi
  Ankara Kızılay Kumrular Caddesi’nde Çankaya Kaymakamlığı önünde büyük bir patlama oldu. Ankara
  Ankara’nın yaya trafiğinin en çok olduğu caddelerinden biri olan Kumrular’daki Çankaya Kaymakamlığı önünde çok şiddetli bir patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre en az 20 kişi yaralandı.

  [​IMG]

  Ankara’nın yaya trafiğinin en çok olduğu caddelerinden biri olan Kumrular’daki Çankaya Kaymakamlığı önünde çok şiddetli bir patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre en az 20 kişi yaralandı.

  Patlamanın olduğu Kızılay Kumrular caddesine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edilirken itfaiye yetkileri 2 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu, ancak bu bilgi daha sonra yalanlandı.

  İddialara göre bir minibüsün altında meydana gelen patlamaya bir bomba neden oldu. Çankaya Kaymakamlığı’nın da bulunduğu binaya alevler sıçrarken cadde üzerindeki çok sayıda araç tamamen yandı. Ankara Emniyet Müdürü de olay yerine gelirken, polis ekipleri olay yerinde güvenlik çemberi oluşturdu. Patlamanın olduğu bölgede şüpheli bir paket bulundu. Bölge boşaltılıyor.

  Ankara Numune Hastanesi’ne kaldırılan 9 yaralının hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Ağır yaralanan 3 kişi ise tedavi altına alındı.

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da olay yerine gelerek incelemelerde bulunuyor. Bu arada patlamanın yaşandığı caddede çıkan yangının tamamen söndürüldüğü öğrenildi.
  2 ölü iddiası yalanlandı

  Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık iki kişinin hayatını kaybettiği yönündeki iddiaları yalanlayarak 3 kişinin ağır yaralandığını söyledi.
  Ankara’da patlama! 1 kadın gözaltına alındı / Polisten ilk açıklama

  Ankara Kızılay’da meydana gelen patlamanın ardından polis ekipleri şüpheli görünen bir kadını gözaltına aldı. Gözaltına alınan kadının slogan attığı öğrenildi.

  Kızılay Kumrular Caddesi’ndeki Çankaya Kaymakamlığı önünde meydana gelen patlamanın sebebi net olarak açıklanmazken ismini vermek istemeyen polis kaynakları patlamaya bombanın neden olduğunu bildirdi. Kumrular caddesi ikinci bir bomba ihtimaline karşı tamamen boşaltıldı.

  Olayla ilgili polis bölgede güvenlik çemberi oluşturuldu. Bu arada Ankara polisi patlamanın meydana geldiği bölgede, şüpheli bir kadını gözaltına aldı. Şüpheli kadının slogan attığı bildirildi
   
  Son düzenleme: 20 Eyl 2011
Yükleniyor...