Ankara'daki Açık ve Kapalı Yüzme Havuzları - Ankara'daki Havuz,aquapark ve Beachler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 18 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Yazı Başkent’te geçirenlerin deniz özlemini giderecek alternatif yerlerin başında havuzlar, aquaparklar ve beach clublar geliyor. Ankara’da, ünlü tatil beldelerindekileri aratmayan birçok aquaparkve beach bulunuyor. Aquaparklar, metrelerce yükseklikteki dev kaydıraklardan kayıp havuza dalarak eğlenme imkanı sunarken, yemyeşil beachlerde de yumuşacık yastıklara sarılıp müzik eşliğinde gün boyu güneşlenilebiliyor.

  Başkentin gözde havuz, aquapark ve beachlerden bazıları şunlar:

  * Avenue:
  Beştepe’de bulunan tesis, müşterilerine havuz ve yeşil çimler üzerinde güneşlenme imkanı sunuyor. Bar ve restoranı da bulunan tesisin giriş ücreti hafta içi 20, hafta sonu 30 YTL.

  * My Garden:
  Gölbaşı bölgesinin en büyük havuzlarından birine sahip, Konya yolu 4’üncü kilometredeki tesisin giriş ücreti 15 YTL.

  * Dynamic Sport Center:
  Ümitköy’de hizmet veren Dynamic Sport Center, hem üyelik hem de günlük giriş sistemiyle çalışıyor. Açık ve kapalı tenis kortları, aquapark, salto trambolin, beach volley, jakuzi, sauna ve fitness center gibi pek çok aktivitenin yapılabildiği tesiste, saat 20.00’den sonra havuz başında yemek servisi başlıyor. Havuz ücreti 15 YTL.

  * Gölbaşı Aquapark:

  Her türlü spor imkanının yapılabildiği tesiste, büyükler ve küçükler için ayrı su eğlenceleri bulunuyor. Haymana yolu 6’ncı kilometrede yer alan tesisin giriş ücreti hafta içi 20, hafta sonu 25 YTL.

  * Club Mirador:
  Ahlatlıbel’de bulunan mekanda havuz ücreti hafta içi20, cumartesi 20, pazar ise 25 YTL.

  * Hamak Beach Club:
  Ankara Ticaret Odası (ATO) Twin Towers içinde yer alan mekan, sadece üyelik sistemiyle çalışıyor. Kapalı havuzu bulunan tesiste, güneşlenmek isteyenler için çim alan mevcut. Tek kişiiçin yıllık üyelik ücreti bin 100 YTL.

  * Club Watercity Aquapark:
  Haymana yolu 6’ncı kilometrede yer alan ve birçok sporun yapılabildiği tesiste, büyükler ve küçükler için ayrısu eğlenceleri bulunuyor. Hafta içi günlük giriş 15, hafta sonu 20 YTL. Futbol, basketbol sahalarından ve tenis kortundan yararlanmak için ise 175 YTL’lik aylık üyelik ücretini ödemek gerekiyor.

  OTELLER
  Kavurucu yaz sıcaklarından bunalan Başkentliler, başta Sheraton, Hilton, Bilkent, Dedeman, Büyük Anadolu, Büyükhanlı Park Otel olmak üzere birçok otelin havuzundan da yararlanabiliyor. Otellerde sadece havuzdan değil, fitness, sauna, jakuzi, hamam da bulunuyor. Ankara’daki bazı otellerin aktiviteleri ve fiyatları şöyle:

  * Ankara Hilton:
  Hilton Health Club, havuzun yanı sıra fitness, jakuzi, sauna, masaj gibi yan üniteleriyle de hizmet veriyor. Otelde hem açık hem de kapalı havuz bulunuyor. Hilton, sadece üye olanlara hizmet veriyor. Tek kişi en az 3 aylık üyelik için 700 dolar alınıyor.

  * Sheraton Hotel:
  Otelde havuzun yanı sıra fitness, tenis kortu ve sauna hizmetlerinden de yararlanmak mümkün. Sheraton’un havuzundan yararlanmak için 30, tenis kortu için 35 YTL ödemek gerekiyor. Aletli jimnastik içinse tek kişiye yıllık 3 bin dolar isteniyor.

  * Bilkent Otel:
  Havuzdan faydalanmak için, sezonluk veya aylık üye olmak gerekiyor. Tek kişi için aylık üyelik ücreti 245 YTL, yıllık 570YTL.

  Büyük Anadolu Oteli:
  Otel bünyesinde yer alan aquapark, yüzme havuzu, tenis kortu, voleybol sahası, çim futbol ve basketbol sahalarıbulunuyor. Esenboğa Havaalanı yolu 27’nci kilometredeki otelin havuzundan hafta içi 20, hafta sonu 25 YTL karşılığında yararlanılabiliyor.

  * Büyükhanlı Park Otel:
  Otelin teras bölümünde havuz, pool bar ve snack bar bulunuyor. Havuz için hafta içi 22, hafta sonu 27.5 YTL isteniyor. Arzu edenler 25 YTL karşılığında fitness ve jakuziden faydalanabiliyor.

  * Bilkent Sports International:
  Bilkent Center’da yer alan spor merkezinde biri açık, ikisi kapalı havuzların yanı sıra tenis kortları, basketbol sahaları, fitness ve squash imkanları bulunuyor. Sport International, üyelikle hizmet veriyor.

  * Dedeman Otel:

  Otelin havuz ücreti hafta içi 20, hafta sonu 30 YTL.Fitness, masaj ve sauna olanaklarından yararlanmak için günlük 15 avroödemek gerekiyor.

  İçkale Otel:
  Otelde havuz, sauna, hamam ve jimnastik salonu bulunuyor. Giriş ücreti 20 YTL.

  * Aktif Metropolitan Otel:
  Konya yolu üzerindeki otelde havuz, hamam, sauna, jakuzi ve fitness salonu bulunuyor. Bu tesisten günlük 40 YTL ya da tek kişi için yıllık 800 dolar ödeyerek faydalanmak mümkün.
   
 2. Cevap: Ankara'daki Açık ve Kapalı Yüzme Havuzları - Ankara'daki Havuz,aquapark ve Bea

  KEÇİÖREN’DE AQUPARK KEYFİ

  Keçiören Belediyesince Kalaba Vadisi Projesi kapsamında yaptırılarak hizmete açılan aquapark, yaz sezonuyla birlikte yeniden faaliyete geçti. Keçiörenlilerin yoğun ilgi gösterdiği eğlence mekanı,açık ve kapalı havuzlar ile su kaydıraklarından oluşuyor. Giriş ücreti olarak 4 YTL alınan aquaparktan dar gelirli aile çocukları ücretsiz yararlanabiliyor.

  KENTİN ORTASINDA HAVUZ KEYFİ


  Ulus’taki 19 Mayıs Ziya Ozan Yüzme Havuzu, yaz aylarında gençlerin vazgeçemediği aktivite alanlarının başında geliyor. İçinde olimpik standartlarda havuz bulunan tesis, hafta sonları oldukça kalabalık oluyor. Havuza, hafta içi tek başına girilebilirken, hafta sonları isesadece çiftler alınıyor. Bone takmanın zorunlu tutulduğu havuzda ücretler hafta içi 5, hafta sonu 10 YTL.
   
Yükleniyor...