Ankaranın En Güzel Resimleri

'Türkiyem' forumunda By_TuaL tarafından 14 Eki 2008 tarihinde açılan konu

 1. ANKARA

  Ankara'nin adinin nereden geldigine dair çesitli söylentiler olmakla birlikte, tarihe geçmis adi Eskiçagdan zamanimiza kadar hemen hemen hiç degismemis gibidir: Ankyra (Ancyra), Angora, Engürü ve simdi Ankara.

  Sirasiyla Hititler, Frigyalilar, Kimmerler, Persler, Lidyalilar, Makedonyalilar, Galatlar, Romalilar ve Selçuklu sinirlari içerisinde kaldiktan sonra 1354 yilinda Orhan Gazi'nin oglu Süleyman Pasa tarafindan Osmanli ülkesine katilmistir. 1902 yilinda Ankara Ili 5 sancak ile 21 kazayi kapsamakta iken 1924 tarihli Teskilat-i Esasiye Kanunu sancaklari kaldirmis, böylece Kayseri, Yozgat, Kirsehir ve Çorum Sancaklari il haline gelerek Ankara'dan ayrilmistir.

  Kurtulus Savasi planlarinin yapildigi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulus hazirliklarina mekan olan Ilimiz, yakin tarihimizde ayri bir önem tasimaktadir. Temsil Kurulusunun çalismalarini yürütmek için Ankarayi karargâh olarak seçen Mustafa Kemal 27 Aralik 1919 da buraya geldiginde büyük bir coskuyla karsilanmistir. O günden sonra Mustafa Kemal, Türkiye Cumhuriyetin temellerini burada sekillendirmeye baslamistir. 13 Ekim 1923 tarihinde Baskent olan Ankara, hizli bir toplumsal, ekonomik, siyasal, askeri ve kültürel gelisime sahne olmustur.

  ALTIN PARK
  [​IMG]

  [​IMG]

  ANKARA KALESİ (ESTARGON KALESİ)
  [​IMG]

  ANKARA DAN GÖRÜNÜM
  [​IMG]

  ÇANKAYA KÖŞKÜ
  [​IMG]

  ATAKULE
  [​IMG]

  GENÇLİK PARKI
  [​IMG]

  KUĞULU PARK
  [​IMG]

  MAVİ GÖL
  [​IMG]

  SEYMENLER PARKI
  [​IMG]
   
 2. Cevap: Ankara Resimleri

  Son 10 senesi Ankara da geçmiş birisi olarak güzel bir yer diyebilirim.Belki Tatil yörelerindeki gibi bir ortam bulamazsınız belki ama düzenli bir şehirdir.Daha çok gri bir şehir olmasına rağmen yine de güzel .Belki de alıştığım için bana güzel geliyor olabilir.
   
 3. Cevap: Ankara Resimleri

  [​IMG]
   
 4. Cevap: Ankara Resimleri

  ankarada pek bulunmadığım için bişey diyemedim ama çok güzel yerleri varmıss beğendim inşlh giderim
   
 5. Cevap: Ankara Resimleri

  güzel resimler paylaşım için tsk ler
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Ankaranın Güzel Resimleri
 1. M_U_R_A_T
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  4,000
 2. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  13,069
 3. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,071
 4. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,738
 5. Sitem
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  15,631