Anlamlı bakışlar için eyeliner

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 19 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Anlamlı bakışlar için eyeliner

  [​IMG]
  Güzel ve çekici bakışlar için hepimiz biliyoruzki makyaj en önemli unsurlardan biridir.Özellikle göz makyajı yaparken eyeliner kullanımı hiç kuşkusuz gözleri en belirgin ve en çekici hale getiren makyaj malzemelerindne birtanesidir.Güzel ve çekici bakışlara sahip olmak için sizlerde mutlaka eyeliner sürmesini öğrenmelisiniz.

  Eyeliner’ı sürmek zordur ve tecrübe ister. Bu arada rimelle beraber gözleri ortaya çıkarmak için birebirdir. Eyeliner gözleri belirginleştirir ve daha büyük görünmelerini sağlar.

  Eyeliner nasıl sürülür kısa ve önemli ipuçları sizlerle;

  Dışa doğru kalınlaşan ince bir çizgi, birbirine yakın olan gözlerin geniş durmasını sağlar.Eyeliner gözün bittiği noktadan en fazla bir milimetre ötede bitmeli, daha fazla uzatılmamalıdır.Üst kirpiklerin hemen üzerine çizeceğin ince bir çizgi gözleri doğal olarak belirginleştirir.
  Eyeliner’ı üst göz kapağı üzerinde gözlere yakın bir şekilde ve tek başına kullanabilirsiniz. Bu, yaz için de uygun olacaktır. Eyeliner sürerken dıştan içe doğru çek ve boyanın gözün iç kısmından ziyade dış kısmında belirgin olmasına özen gösterin.Gözünüzün içine eyeliner ya da kalem çekmeyin, enfeksiyona sebep olabilir.
   
Yükleniyor...