Antalya Plajları

'Türkiyem' forumunda Blue tarafından 9 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Antalya Plajları:

  Turizm merkezi olan Antalya’nın, Akdeniz’le buluştuğu 640 km.’lik sahil şeridinde çok sayıda plaj bulunmaktadır.

  Doğu PlajıAlanya`nın doğusunda, Antalya-Mersin karayolu üzerindedir. Keykubat Plajı ile birlikte 14 km.`lik sahil uzantısından oluşur. Sahil boyunca plaj tesisleri bulunmaktadır.

  Sorgun Plajı Antalya`nın en güzel plajlarındandır. Manavgat`a giderken güneye inen yoldan 5-6 km. gidilince fıstık çamları arasında şirin, doğal bir plaj ve sahildir.

  Koru PlajıGazipaşa`nın Koru Mahallesi`nde bulunan bu plajda, kendi kendini filtre eden bir denize sahiptir. Üç doğal havuzu vardır. Bunlardan iki doğal havuz özellikle yeni yüzme öğrenenler için idealdir. Gazipaşa’ya 3 km. uzaklıkta İskele Plajı ve Kahyalar beldesinde de Kahyalar Plajı vardır.

  Lara PlajıAntalya`nın 12 km. doğusundadır. Kumu gayet ince olup çam ormanları ile kaplıdır. Halka açık plajları, yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılayacak gazinoları ve soyunma kabinleri vardır.

  Karpuzkaldıran Plajı Lara Plajı’nın batısında Düden Şelalesi`nin denize döküldüğü yerdedir. Askeri dinlenme kampı olarak kullanılan plajın kumu çok ince, denizi sığdır.

  Adalar Plajı Karaalioğlu Parkı`nda kayalık bir plajdır. Yeme-içme ihtiyacının karşılandığı gazinosu ve soyunma kabinleri vardır.

  Mermerli Plajı Mermerli Parkı`nın altında olan plajın soyunma kabinleri ve duşu vardır.

  Konyaaltı Plajı Antalya`nın 3 km. batısında, yaklaşık 1.5 km. uzunluğunda kum çakıl karışımı bir plajdır. Belediyenin yaptırıp işletmeye açtığı halka açık plaj tesisleriyle yeme, içme ihtiyacına cevap verebilecek gazinolar, pansiyonlar ve oteller vardır.

  Reşat Adası Plajları Eskiden Sultan Reşat`ın mesire yeri olan plaj; Antalya`nın 15 km. kadar batısında, Kemer yolu üzerinde etrafı ormanlarla kaplı tabii bir plajdır. Karayolları tarafından düzenlenip ayrıca piknik yeri olarak da değer kazanmıştır. Kemer`de Beldibimevkiinden başlayıp Tekirova`ya kadar olan, genellikle ince kumlardan oluşan doğal bir plajdır.

  Kemer merkezde Belediye Plajı, yat limanı yanındaki Ayışığı Plajı ve Phaselis Plajı denize girenler tarafından tercih edilen plajlardandır.

  Phaselis Plajı Tarih, dağ, deniz, orman, sığ bir koy ve ince kumun birleşmesiyle meydana gelen eşine az rastlanır güzellikte bir plajdır.

  Tekirova KıyılarıTekirova; kayalık ve kumsal kıyıları, vahşi tabiat güzellikleri ve nefis kokulu portakalları ile dikkat çekmektedir.

  Finike Sahilleri İnce kumları ve güzel manzara ile Akdeniz sahillerinin tabii plajlarına sahiptir.

  Adrasan Kıyıları
  Antalya`nın doğal bir limanı olup kayalık ve ince kumlu doğal plajlara ve çok güzel bir manzaraya sahiptir.

  Patara Kumsalı
  Özel Çevre Koruma Bölgesi olan Patara (Ovagelemiş), Kaş-Fethiye yolu üzerinde ilçe merkezine 45 km. uzaklıktadır. Patara, Türkiye`nin en geniş (800 m.) ve en uzun (15 km.) kumsalıdır.
   
Yükleniyor...