AÖF Akademik Danışmanlık Dersleri başlıyor

'Eğitim Merkezi' forumunda ZeuS tarafından 27 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. 2012 AÖF Akademik Danışmanlık Dersleri 2 Ocak'ta Başlıyor
  AÖF Akademik Danışmanlık Dersleri başlangıç


  Eskişehir Anadolu Üniversitesinin (AÜ) uzaktan öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik Akademik Danışmanlık Dersleri 2 Ocak 2012 de başlayacak ve 31 Mayıs 2012 tarihine kadar devam edeceği bildirildi.

  Dönemlik sisteme göre öğretim yapan Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne ilişkin akademik danışmanlık dersleri ise 24 Ekimde başladı.

  Uzaktan öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencileri için öğrenilmesinde güçlük çekilen bazı derslere yönelik yüzyüze Akademik Danışmanlık derslerine 80 il ve 6 ilçedeki (Alanya, Bandırma, Biga, Bozüyük, Elbistan, Nazilli) 91 merkezde (İstanbul 3 Merkez; Ankara, İzmir ve Eskişehir 2 Merkez) gerçekleştirilen akademik danışmanlık derslerine, öğrenciler kimliklerini göstererek hiçbir ücret ödemeksizin katılabilecek. Ayrıca derslerde devam zorunluluğu da bulunmuyor.

  Öğrenciler, derslerin yapılacağı derslikleri, derslerin gün ve saatlerini bulundukları ildeki AÖF Bürosuna başvurarak veya Anadolu Üniversitesi adresinde bulunan Açıköğretim başlığı altındaki “Akademik Danışmanlık Hizmetleri bölümünü inceleyerek öğrenebilirler.

  2012 öğretim yılında Akademik Danışmanlık kapsamında yüzyüze öğretimi yapılacak dersler şunlardır:

  1. Sınıf Dersleri: Genel Matematik, Genel Muhasebe, İktisada Giriş , Osmanlı Türkçesine Giriş, Eski Türk Edebiyatına Giriş*
  2. Sınıf Dersleri: Muhasebe Uygulamaları, İstatistik, İktisat Teorisi
  3. Sınıf Dersleri: Maliyet Muhasebesi, Türk Vergi Sistemi, Finansal Yönetim, İngilizce
  4. Sınıf dersleri için akademik danışmanlık uygulanacak.
  * Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 1. sınıf öğrencileri için verilen bu dersler yeterli alt-yapısı ve öğretim elemanı olan merkezlerde yapılabilecek. İlgili öğrencilerimiz, bulunduğu merkezde bu derslerin olup olmadığını Açıköğretim Bürolarından öğrenebilecek.
  Bu öğretim döneminde dönemlik kredili sisteme geçen Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün 24 Ekim 2011de başlayan 1. Dönem (Güz Dönemi) akademik danışmanlık dersleri 20 Ocak 2012 tarihinde sonlandırılacak ve 2. Dönem (bahar dönemi) akademik danışmanlık dersleri ise 27 Şubat 2012de başlayıp 31 Mayıs 2012de bitecek. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü için 2. Dönemde akademik danışmanlığı yapılacak dersler; “Osmanlı Türkçesine Giriş II ve “Eski Türk Edebiyatına Giriş: Söz Sanatları dersleridir.
  [​IMG]
  İHA
   
Yükleniyor...