Apartmanda Gürültü Yapan KomşuApartmanda sürekli gürültü ve taşkınlık yapan kiracı

'Sosyal Konular' forumunda EyLüL tarafından 27 May 2012 tarihinde açılan konu


 1. Apartmanda Gürültü Yapan Komşular


  Apartmanda sürekli gürültü ve taşkınlık yapan komşu

  Özellikle, taşınmazın durumuna, niteliğine ve yerel âdete göre komşular arasında hoş görülebilecek dereceyi aşan duman, buğu, kurum, toz, koku çıkartarak, gürültü veya sarsıntı yaparak rahatsızlık vermek yasaktır.

  Yerel adete uygun ve kaçınılmaz taşkınlıklardan doğan denkleştirmeye ilişkin haklar saklıdır ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

  Gürültüye neden olma


  İlgili Kanunlarla belirlenen yükümlülüklere aykırı olarak, başka bir kimsenin sağlığının zarar görmesine elverişli bir şekilde gürültüye neden olan kişi, iki aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

  Kira sözleşmesinde kiracıların komşularına rahatsızlık vermemesi gerektiği belirtilmiştir Sürekli olarak başkalarına sıkıntı verecek düzeyde gürültü yapmak, örneğin yüksek sesle müzik dinlemek, havlayan köpekler, otomobiller ve partiler bu kapsama girer
   
Yükleniyor...