Apartmanda hayvan beslemek yasak mı

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 15 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Apartmanda hayvan beslemek

  Apartman dairesinde köpek beslemek ne kadar doğru biraz olsun düşünmek grekiyor bence.Bahçeli bir eviniz varsa köpek beslemnizde herhangi bir problem yoktur fakat dairede köpek bakımı hem zor olacaktır hem çevrenizde yaşayan insanları komşularınızı rahatsız eden durumlarla karşılaşabilirsiniz.

  Yinede site yönetiminin almış olduğu kararlar önemlidir apartmanda köpek beslemek konusunda herhangi bir madde ve yasak bulunmuyorsa dairenizde köpek beslemenizde bir sıkıntı olmayacaktır.

  Apartmanda köepk besleme konusunda daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

  Apartman dairesinde köpek beslenmesi için Apartman yönetim planı çok önemli mutlaka bu konuda bilgi almalısınız.

  Aşağıda sıralananlar, apartman yönetim planında böyle yazılı bir madde olmaması halinde yapılacaklardır:

  1- Köpekten rahatsız olmayan apartman sakinlerinin beyanları alınır. Örnek: Apartmanın şu numaralı dairesinde oturan X kişisinin köpeğinin bu apartmanda oturması bizi hiçbir şekilde rahatsız etmemektedir. Şikayetçi değiliz.Toplu imza, muhtardan imza sahiplerinin o apartmanda oturduklarına dair onay.

  2- Mahkemede savunma: Eğer o apartmanda köpekle beraber eskiden beri oturuluyor ve şikayet son zamanlarda yapılıyorsa, o zaman niye simdi şikayet ediyor? Şikayet sahibinin köpeği bir şekilde taciz ederek havlamasına sebep olduğu söylenebilir.

  3- Çevre İl Müdürlüğü’nden gürültü seviyesinin tespiti. Yani kendi evindeki köpeğin çıkardığı sesin kamuyu rahatsız edip etmediğinin tespiti. Ses tespiti desibel olarak yapılıyor. Bunda birkaç önemli nokta var:

  Ses tespiti şikayetçi olan kişinin evinden, yani başka bir daireden yapılır. Ayrıca tek bir kere köpeğin yüksek sesle hav demesi, ölçüm için yeterli değildir. Bu işin usulü, mühürlü bir teyp kullanılarak şikayetçi kişinin evinden en az bir gün boyunca sürekli ölçüm yapılmasıdır.
   
Yükleniyor...