Apple iCloud Nasıl Kullanılır.?-Bulut Sistemi

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 7 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Bulut sistemi Nedir?Apple iCloud Nasıl Kullanılacak?
  [​IMG]
  bulut sunucu hizmeti nedir,iCloud kullanımı,iCloud ne işe yarıyor,bulut sistemi nasıl kullanılıyor,iCloud sistem yedekleme,iCloud sistemi hakkında bilgi

  Bulut sistemi-iCloud Nasıl Kullanılacak?
  Apple CEO'su Steve Jobs uzun zamandır beklenen iCloud servisini tanıttı. iCloud bilişim dünyasında devrim niteliğinde bir teknoloji olarak kabul ediliyor. iCloud ile birlikte kullanıcılar ana server bilgisayarlardan istedikleri gibi film, müzik indirebilecek, dosyalarını ve bilgilerini bu bilgisayarlara kaydedebilecek.

  iCloudla neler yapılır

  Temel olarak cihazlarda yer alan verilerin hızlı bir şekilde iCloud üzerine yüklenebilmesine olanak tanıyor. Böylelikle cihazın işletim sistemi yedeği dahil, resimler, telefon rehberi, notlar ve iCloud'a uyumlu hale getirilecek olan tüm 3. parti uygulamalar bundan böyle iCloud üzerinde saklanabilecek. Apple ID'ye göre saklanacak olan bu verilere her yerden ulaşabilme imkanı sunacak olan bulut sunucu hizmeti kaliteli bir depolama alanı sunuyor. Üstelik iCloud'a yüklenen veriler başka iOS cihazları ile de rahatlıkla paylaşılabilecek olması ayrı bir kolaylık sağlayacak.

  İCLOUD ÜÇRETLİMİ
  Apple ayrıca bu hizmetin bedava ve reklamsız olacağını açıkladı.iCloud sistemi Apple'ın işletim sistemi iOS'e sahip cihazlarda kullanıma açık olacak.

  Steve Jobs bu sunumunu da bir başka ekstra sürpriz ile kapattı. iTunes Match ile kullanıcılar yılda 24,99 dolar ödeyerek kendi müziklerini bulut sistemine yükleyebilecekler.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Haz 2011