Araba Lastiğinden Saksı Yapımı

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 19 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Araba Lastiğinden Saksı Yapımı

  [​IMG]
  Eskiyen araba lastiklerini atmak yerine şık düzenlemeler yapıp evinizin çeşitli yerlerinde değerlendirebilirsiniz. Ardiye kutusu, oyuncak kutusu, sehpalar, puflar ve saksılar yaparak eskimiş lastiklerinizi dekoratif amaçlı kullanmanız mümkün desek ne dersiniz?Bugün sizlere araba tekerinden bahçenizde kullanabileceğiniz şık saksıların yapımını anlatacağız.  Aşağıdaki resimde gördüğünüz şık saksılar sizinde evde kolaylıkla yapabileceğiniz türden. Bunun için yapmanız gereken renkli sprey boyalar ve eski araba tekerleri hazırlamak. Elinizde meyve sandığı varsa ve bir de çuval hemen işleme başlayalım.

  [​IMG][​IMG]

  Öncelikle araba tekerininin içine meyve sandıklarından elde ettiğiniz düz tahtaları yerleştirin ve üzerine bir çuval serin. Tahtaları lastiğe vidalarsanız ilerde daha rahat edersiniz.

  [​IMG] [​IMG]

  Lastiklerinizi sprey boya ile rengarenk boyayın ve kuruduktan sonra gönlünüze göre çiçek ekin. İsterseniz yukardaki resimlerde gördüğünüz gibi lastikleri birbiri üzerine monte edebilirsiniz. Bunun için bir matkap gerekebilir. Artık hayal gücünüzle sizi baş başa bırkıyorum.
   
Yükleniyor...