Arda Kural Kimdir Hakkında Bilgi Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 2 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Arda Kural Biyografisi


  Arda Kural 12 Nisan 1980 Yalova doğumlu oyuncudur.Yakışıklı oyuncu Arda Kural Liseyi Yalova Endüstri Meslek Lisesi'nde okudu. Kocaeli Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. 2 yıl dramaturji ve sinema eleştirmenliği eğitimi aldı.

  Arda Kural 1999da kendi kurduğu Tiyatro Roman Tiyatrosu'nda profesyonelliğe adım attı. Bu tiyatroda ve daha sonra kurduğu Siyah Oyuncular Tiyatrosu'nda kendi yazdığı Belirtisiz Nesneler, Ben Değil Kendim, Dokuz Köyden Kovulmak, Siyah Mizah ve Aşk gibi oyunlarda rol aldı. Kral TVde VJlik yaptı.

  Arda Kural İlk olarak 1999da Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçti ve bu dizide Leonardo DiCaprio'ya olan benzerliğiyle tanındı. İkinci çıkışı ise 2003te Lise Defteri dizisindeki Ediz rolüyle oldu. Son olarak, 2005'te Emret Komutanım dizisindeki Posta Ferit rolü ile geniş beğeni topladı.

  Arda Kural Son olarak oynadığı Kubilay filmindeki 22 bin dolar alacağını alamadığından maddi çöküntüye girerek psikonevroz belirtileri göstermeye başladığından 28 Aralık 2012 tarihinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırılmıştır.


  Arda Kural Resimleri  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Yükleniyor...