Arda Turanın Türkiye Kazakistan maçı sonrası olay sözleri

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 4 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

 1. Arda Turan maçtan sonra ne dedi
  [​IMG]
  Türkiye - Kazakistan maçından sonra Milli Takım'ın Kaptanı Arda Turan'ın NTV spikerine, zorlu Kazakistan galibiyetiyle ilgili yaptığı açıklama tartışma yarattı.. Galibiyeti, "Türkiye Cumhuriyeti'ndeki bütün halkların şehit olan evlatlarına armağan ediyorum..!!" cümlesi ile sosyal paylaşım sitelerinde adeta paylaşım rekoru kıran Turan'ın bu sözleri, sert tartışmaları da beraberinde getirdi.
  Ben Arda Turan'ın bu sözlerinin, maçın verdiği sevinç ve heyecanla bilinçsizce ağzından çıktığına inanmak istiyorum. Türkiye'ye dün akşam büyük sevinç yaşatan ve herkes tarafından ayakta alkışlanan milli futbolcunun bilerek ve isteyerek böyle bir cümle kullanacağına inanmak mümkün değil.
   
 2. Cevap: Arda Turanın Türkiye Kazakistan maçı sonrası olay sözleri

  Arda Turan bugün bir açıklama yaparak sözlerinin yanlış yorumlandığını ifade etti. İşte Arda Turanın yaptığı açıklama:
  "Ülkesini ve milletini ne kadar sevdiğinin, milli takım forması ile sergilediği futbolla ortada olduğunu vurgulayan Arda Turan, şunları kaydetti: “Hatta milli takımda, kendi takımımdan daha iyi oynadığım için eleştirilmiş bir oyuncuyum. Kazanmak için hırsımı, attığım golden sonra ay-yıldızlı formama olan aşkımı herkes çok açık olarak gördü. Maç sonrası ortamın sıcaklığı ile yaptığım açıklamada ülkemde her gün yaşanan ölümlere, gelen şehit haberlerine olan üzüntümü dile getirmek istedim.

  Beni daha da çok üzen ise açıklamalarımdan kimsenin ölmemesi temennisinin alınmayıp, olayların başka yönlere çekilmesi olmuştur. Özellikle kendi ailesinden de şehit vermiş, ülkesini seven bir Türk vatandaşı olarak, konu hakkındaki hassasiyetimin doğru anlaşılması gerekir.

  Şu çok iyi bilinmelidir ki ben futbolcuyum ve işim sahada konuşmak. Temiz duygularla söylediğim şeylerin siyasetten kullanılmasına şiddetle karşıyım. Lütfen kimse beni bu tartışmaların içine çekmesin.
   
Yükleniyor...