Arif Bozacı Kimdir

'Biyografi' forumunda Bella tarafından 13 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Arif Bozacı Hakkında Bilgi,
  Arif Bozacı Biyografisi,
  Kosova Yazarlar Birliğinin "Esad Mekuli 2011 Yaşam Ödülü"nün sahibi Kosovalı Türk şair Arif Bozacının Arnavutça ve Fransızca olarak piyasaya çıkan "Tutsak Kelebek" ve "Susmışlığın renkleri" adlı şiir kitaplarının tanıtımı yapıldı.Kosova edebiyat dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı tanıtım töreninde yapılan konuşmalarda Bozacı'nın edebiyat dünyasına katkısı dile getirildi ve eserlerinden örnekler sunuldu.

  Kosova Yazarlar Birliğinin "Esad Mekuli 2011 Yaşam Ödülü"nün sahibi Kosovalı Türk şair Arif Bozacının Arnavutça ve Fransızca olarak piyasaya çıkan "Tutsak Kelebek" ve "Susmışlığın renkleri" adlı şiir kitaplarının tanıtımı yapıldı.

  Kosova edebiyat dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı tanıtım töreninde yapılan konuşmalarda Bozacı'nın edebiyat dünyasına katkısı dile getirildi ve eserlerinden örnekler sunuldu.

  [​IMG]

  Kosova'nın ünlü edebiyat eleştirmenlerinden Prof. Dr. Agim Vinca, Bozacının şiirlerinin edebi açıdan büyük önem taşıdığını belirterek, " Bozacı şiirleriyle Garsia Lorka, Rabindranth Tagore ve Nazım Hikmet'i dahi zorlamaktadır" ifadesini kullandı.

  Yazar Şüçri Galica, Türkçe ve Arnavutça yazarak Kosovada şiir dünyasına zenginlik katan Arif Bozacı için, "Yaratıcılığındaki enginlik, şiire sanatsal berraklık kazandırıyor" dedi.

  Kosova Yazarlar Birliği Başkanı Adem Demaçi de anadili Türkçeyle birlikte Arnavutça da yazabilen Arif Bozacının, Türk şiirini Arnavutlara tanıtmasının yanı sıra, Türkler ve Arnavutlar arasında dostluk köprüsü görevini yapan bir barış mimarı olduğunu söyledi.
   
Yükleniyor...