Arkadaşlik

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Kader tarafından 23 Ağu 2008 tarihinde açılan konu

 1. ARKADAŞLIK

  Kötü karakterli bir genç varmış.

  Bir gün babası ona çivilerle dolu bir torba vermiş. Arkadaşların ile tartışıp kavga ettiğin zaman her sefer bu tahtaperdeye bir çivi çak demiş.

  Genç, ilk günde tahtaperdeye 37 çivi çakmış. Sonraki haftalarda kendi kendini kontrol etmeye çalışmış ve geçen her gün daha az çivi çakmış.

  Nihayet bir gün gelmiş ki hiç çivi çakmamış. Babasına gidip söylemiş. Babası onu yeniden tahtaperdenin önüne götürmüş. Gence Bu günden başlayarak tartışmayıp kavga etmediğin her gün için tahtaperdeden bir çivi çıkar demiş.

  Günler geçmiş. Bir gün gelmiş ki her çivi çıkarılmış. Babası ona Aferin, iyi davrandın ama bu tahtaperdeye dikkatli bak, artık çok delik var. Artık geçmişteki kadar güzel olmayacak.

  Arkadaşlarınla tartışıp kavga ettiğin zaman kötü kelimeler söylenebilir. Her kötü kelime bir yara bırakır.

  Arkadaşlarına bin defa kendisini affettiğini söyleyebilirsin ama bu delik aynen kalacak, kapanmayacak. Bir arkadaş ender bir mücevher gibidir. Seni güldürür, yüreklendirir, sen ihtiyaç duyduğunda yardımcı olur, seni dinler, sana yüreğini açar. demiş.

  Arkadaşlarım; arkadaşlığınız için çok teşekkür ediyorum ve sizinle tanıştığım için çok memnunum. Bugüne dek tahtaperdenize bir çivi koyduysam lütfen beni affedin.
   
 2. Estafullah kader senin o güzel yüreğinle hiç bir tahtaya çivi çaktığını zannetmiyorum. Asıl ben kendi adıma öyle bir çivi çaktıysam sen affet. Harika ve anlamlı bir yazıydı çok teşekkürler..:f9:
   
 3. Eline emeğine sağlık kader..
   
Yükleniyor...