Asma Bahçeleri hangi uygarlığa aittir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Gazel tarafından 24 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

 1. Babil'in Asma Bahçeleri eski dünyanın 7 harikasından biriydi ve mevkisi açık ve net bir şekilde belirlenmeyen yer yerdir. Geleneksel olarak, Irak’ta Babil şehri olan şimdiki Hillah yakınlarındaki Babil’in eski şehrinde inşa edildiği söylenmektedir. Babilli rahip Berossus, bahçeleri Babili 2.Kral Nebukadnezar’e bağlar. Babil metinlerinde bahçelerden bahseden kesin bir şey yoktur ve kesin bir arkeolojik delil de bulunmamıştır.

  Bir efsaneye göre, Babilin Asma Bahçeleri Babil Kralı İmparator 2.Nebukadnezar tarafından eşi Kraliçe Amytis için oluşturulmuştur çünkü Kraliçe Amytis memleketinin yeşil tepelerini ve vadilerini özlemiştir. İmparator 2. Nebukadnezar “The Morvel of the Mankind (İnsanlık Harikası)” olarak bilinmiş hale gelen büyük sarayı da inşa ettiren kişidir. Delil olmayışının sebebi Asma Bahçelerin tamamen efsanevi olduğunun ima edinebilinmesidir ve Strabon, Diodorus Siculus ve Quintus Curtius Rufus’u içeren Eski Yunan ve Roman yazarlarının doğunun bahçelerini romantizmin ütopik simgesi olarak gösteren tasvirlerinin bulunmasındandır.
  Alternatif olarak, orijinal bahçe Asur Kralı Sanherib’in Musul’un modern şehri yakınlarında Dicle Nehri üzerinde Ninova’nın başkentinde iyi belgelenmiş olabilir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Ağu 2014
 2. Babillilere ait en önemli sanat eserleri şunlardı : Hammurabi Steli, Babil Kulesi ve Babil'in Asma Bahçeleri.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Ağu 2014
Yükleniyor...