Aşure Günü Okunması Tavsiye Edilen Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 13 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Muharrem ayının 10. günü Aşure günüdür kim bu güne rivayet eder ve aşağıdki duayı okursa Allah o kulunu mükafatlandırır buyrulmuştur.Muharremin Onuncu gününe Aşure Günü denir.Bugüne özel bir saygı gösterilmelidir. Zira Arşın hamili bulunan melekler o günün değerini bilirler.Peygamber Efendimiz buyurdular ki:İbrahim (a.s) Aşure günü doğmuştur. Allah O’nu Nemrud’un ateşinden Aşure Günü kurtarmıştır. Allah O’na doğru yolu Aşure Günü göstermiştir.

  Aşure gününde kim bu duayı 7 defa okursa Allah c.c o kişiyi ölümden emin kılar.

  Sübhanallahi milelmizani ve müntehalılmi vemeblegarrida vezinetelarşi lamelcae velamenca minallahi illa ileyhi. sübhanallahi adedeşşefi velvatri ve adede kelimatillahittammeti küllihe.eselükessalamete birahmetike ya erhamerrahimin. vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyilazıym, ve huve Hasbi veniğmel Vekil. Niğmel Mevla veniğmen nasir.vessallallahu vesseleme ala Hayri halkıhi muhammedin ve ala alihi vesahbihi ecmain.

  [​IMG]

  Aşure Günü Okunacak Duanın Anlamı

  Allah bize yeter,One güzel vekil,One güzel Bir Randır,Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla Yarattığın teraziler dolusunca,Verdiğin ilmin son noktasınca,Rızan kadarınca gökteki güzellikler miktarınca
  seni anarım,Bütün kurtuluşlar ve çıkışlar ancak sendedir.Kainatta yarattığın bütün tekler ve çiftler sayısınca senin eksiksiz isimlerin adedince,senin bütün noksanlıklardan uzak olduğunu ilan ederiz.Bütün isimlerin hatırına senden selamet dileriz.ey merhametlerin en merhametlisi Kuvvet ve güç ancak sanadır.O bana yeter.O ne güzel mevladır onun En seçkin kulu Muhammed'e sonsuz salat selam olsun.

   
Yükleniyor...