Aşure Gününde Kılınacak Namazlar!

'Dini Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 10 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Aşure Gününde Kılınacak Namazlar Nelerdir?İşte bu sorunun yanıtı merak ednler için Aşure gününde kılınması gereken tavsiye edilen namazlar aşağıdaki gibidir.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/asure-gunu-kilinacak-namazlar-15082.jpg]asure-gunu-kilinacak-namazlar-15082[/IMGALT]

  Aşure günü şu 4 rekat namaz kılanın (ALLAHu Teâlâ Hazretlerinin mahşer günü hasımlarını razı etmesi niyetiyle)

  Rekatta; Fatihadan sonra, 11 İhlâs-ı Şerif
  Rekatta; Fatihadan sonra, 3 Kâfirun, 11 İhlâs-ı Şerif
  Rekatta; Fatihadan sonra, 1 Tekâsur, 11 İhlâs-ı Şerif
  Rekatta; Fatihadan sonra, 3 Ayet-el Kûrsi, 25 İhlâs-ı Şerif

  Bu namazı kılan kabir şiddetlerinden korunacak, ALLAHu Teâlâ C.C. mahşer günü hasımlarını rıza edecek İNŞAALLAH. Aşure gecesi teheccüd namazı ve mümkünse tesbih namazı kılınmalıdır.

  Peygamber Efendimiz SAV buyuruyorki Aşure gecesi yada kılınamıyorsa günü, her rekatta Fatiha Sûresinden sonra 3 İhlâs-ı Şerif okuyarak 100 rekat namaz kılınırsa, Gece kılınırsa 2 rekatta, gündüz 4 rekatta bir selam verilecek arkasından 70 SübhenALLAHi velhamdülİLLAHi vela ilahe illALLAHu VALLALU ekber vela havle vela kuvvete illa bİLLAHil Aliyyil Aziym, 70 EstağfirULLAH, 70 Salavat-ı Şerife okursa;

  Bu kişi öldüğü zaman ALLAHu Teâlâ o kişinin kabrini misk-ü amber doldurur ve kabre konan herkesin saçı başı kaşı kirpiği her tarafı kılları dağılır, bu namazı kılanın kabrinde saçları tüyleri dağılmaz. Mahşere çıktığında yüzü ayın ondördü gibi parlar, yeni gelinin kocasının evine gönderildiği gibi Cennete gönderilir.

  Aşura günü 10 defa aşağıdaki duanın okunulması tavsiye edilmiştir.

  SübhenALLAHi milel-mizân.Ve müntehel-îlmi ve mebleğar-rıza ve zinetel-Arş
   
Yükleniyor...