Aşure Gününde Okunması Gereken Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 10 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Aşure gününde okunması gereken dua örneği hazırladık sizlere.Bu mübarek günde aşağıdaki duayı okumanın mükafatı büyüktür.Aşure günü yapılacak diğer ibadetlerin yanısıra bu duanında okunması tavsiye edilmiştir.

  Aşure günü bu duayı yedi kere okuyan o sene ölmez, eceli gelen ise okumaya muvaffak edilmez.

  Aşure günü okunacak dua

  Sübhanallahi milelmizani ve müntehalılmi vemeblegarrida vezinetelarşi lamelcae velamenca minallahi illa ileyhi. sübhanallahi adedeşşefi velvatri ve adede kelimatillahittammeti küllihe.eselükessalamete birahmetike ya erhamerrahimin. vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyilazıym, ve huve Hasbi veniğmel Vekil. Niğmel Mevla veniğmen nasir.vessallallahu vesseleme ala Hayri halkıhi muhammedin ve ala alihi vesahbihi ecmain.

  Aşure günü Okunacak Duanın Anlamı;

  Allah bize yeter One güzel vekil One güzel Bir Randır Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla Yarattığın teraziler dolusunca Verdiğin ilmin son noktasınca,Rızan kadarınca gökteki güzellikler miktarınca seni anarım.Bütün kurtuluşlar ve çıkışlar ancak sendedir.Kainatta yarattığın bütün tekler ve çiftler sayısınca senin eksiksiz isimlerin adedince,senin bütün noksanlıklardan uzak olduğunu ilan ederiz.Bütün isimlerin hatırına senden selamet dileriz.ey merhametlerin en merhametlisi Kuvvet ve güç ancak sanadır.O bana yeter.O ne güzel mevladır onun En seçkin kulu Muhammed’e sonsuz salat selam olsun.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/arife-gunu-okunacak-dua-87648.jpg]arife-gunu-okunacak-dua-87648[/IMGALT]