Atatürkün bıraktığı emanetin korunması için bize düşen görevler

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Belinay tarafından 9 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. Atatürk'ün bıraktığı emanetin korunması için gençlere düşen görevler nelerdir


  Atatürkün geleceğe bıraktığı emanet gençlerdir.Atatürkün ve bu vatan uğruna canını veren şehitlerimizin yarınlar için, bu vatan için gelecek nesillerin daha mutlu olmaları için savaşmışlar, bu savaşı da milli birlik ve beraberlik sayesinde kazanmışlardır.Her neslin gençleri bize Atatürkün birer emanettir.Atatürk yarının büyüklerine güvenmiş onlar içinde bağımsız yaşayabilecekleri bir yurt, bağımsızlığımızın sembolü olan bayrağımızı bırakmıştır.

  Atatürk bir sözünde de; Bugün vasıl olduğumuz netice, asırlardan beri çekilen milli musibetlerin intibahı ve bu aziz vatanın her köşesini sulayan kanların bedelidir. Bu neticeyi, Türk gençliğine emanet ediyorum demiştir. Bugün sahip olduğumuz vatan asırlardan beri çekilen, ansızın gelen felaketlerin ve bu aziz vatanın her köşesini sulayan kanların bedelidir. İşte bundan sonra görev gençlere düşer:Her kuşak gelecek kuşağa Atatürkün ilkelerini ve devamlılığını sağlaması , bu vatanın bir daha cumhuriyet öncesindeki yapılan yanlışlarla bir daha karşı karşıya gelmemek için Atatürkün ilkelerine sahip çıkılması gelecek nesillere aktarılması gerekir.

  Gençler atalarının onlara bıraktığı bağımsızlığı her ne durumda olursa olsun ilk olarak bağımsızlığını korumalarını zaten bir millet bağımsız olabilirse özgürce düşünüp milleti için, geleceği için atalarının kendilerine bıraktığı bu vatanı daha yüksek seviyeye yani ileri medeniyet seviyesine çıkarmak için bağımsızlığımızı korumaktır. En kötü durumda bile bulunsak bu durumda dahi görevimiz Türk istiklalini ve cumhuriyetini korumaktır.

  Büyüklerimize de büyük görevler düşmektedir. Gençlerimize tarihi anlatarak onların geçmişiyle geleceği karşılaştırmalarını sağlamak ve geçmişte atalarımızın izlediği yolu bugün kendi yolumuz haline getirmekte gençlerin görevidir.Bu yolu kendi yolumuz haline getirebilmek için şunları yapmak gerekir;

  Atatürkün ilkelerini korumak ve her çağı bu ilkeler konusunda bilinçlendirmek.

  Bağımsızlığımızı her ne koşulda olursa olsun canımız bahasına olsa dahi korumaktır.

  İşte bütün bunları yapabilmek için muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ağu 2014
 2. sağol kardeşim
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ağu 2014
Yükleniyor...