Ateşli Bebeğe İğne Yapılır mı?

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 11 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Ateşliyken İğne yapılmaz mı?  Birçok aile ve özellikle anneler çocukların ateşliyken iğne yapılmamaları gerektiği kanısındalar.Peki bu görüş doğrumu çocuk ateşliyken iğne yapılamaz mı işte bu sorunun yanıtı.Ailelerden çok defa ateşli hastalıklar ve ateş sırasında iğne yapılmaması gerektiğine dair yanlış bilgiler vardır.Uzmanlar bu konuda şu açıklamları yapıyorlar;

  ataesli-cocuga-igne-yapilirmi-.jpg

  Tıbben bilinen böyle bir şey olmadığını açıklıyor uzmanlar.Ateşli hastaya ne tür iğneler yapılabilir? İğne denince akla aşı, antibiyotik veya ateş düşürücü geliyor. Yüksek ateşli çocuğa zaten aşı yapılması çok zorunlu değilse önerilmiyor.Çocukluk çağında ateş düşürücü olarak enjeksiyonla kullanılabilecek ilaç çeşidi ise neredeyse tektir ve zaten amacı ateş düşürmektir.

  Antibiyotik enjeksiyonuna gelince, antibiyotikler zaten hastalığın tedavisinde kullanılır ve ateşliyken antibiyotik enjeksiyonu yapılması sakıncalı olmaz.Bu bilgilerin doğrultusunda davranmanın yanı sıra çocuğunuzun doktorunun tavsiyelerini dikkate almalısınız.Özellikle doktorunuz iğne yapılması gerektiğini öneriyorsa bunun çocuğunuzun sağlığı için gerekli olduğunu düşünüyorsa mutlaka doktorunuzu dinlemelisiniz bu konuda.
   
Yükleniyor...