Atılgan Sert Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda HazaN tarafından 25 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Atılgan Sert hakkında bilgi
  Atılgan Sert biyografi

  05.05.1975 Gülşehir doğumlu olan Atılgan SERT , Aslen Gülşehir ilçesi Eskiyaylacık Köyü nüfusuna kayıtlı olup anne babası emekli öğretmen olan 3 çocuklu bir ailenin çocuğudur. İlköğrenimini Yeşilöz Köyü İlkokulu ve Gülşehir Atatürk İlkokulu’nda tamamladıktan sonra , sınavları kazanarak 1986 yılında Nevşehir Anadolu Lisesine girmiştir. 1993 yılında Nevşehir Anadolu Lisesinden mezun olduğu aynı yıl girdiği Üniversite sınavında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Türkiye’nin en iyi ve en zor olduğu bilinen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni dört yılda derece ile bitirdi.1998 yılında Avukatlık stajını Nevşehir Adliyesinde tamamladıktan sonra 1999 yılında Ankara ilinde askerlik hizmetini yaptı. 2000 Yılında Gülşehir ilçesinde Nevşehir Baro Başkanlığına kayıtlı olarak Avukatlık yapmaya başladı. 11 yıldır halen Gülşehir ilçesinde avukatlık yapan Atılgan SERT , 2003 yılından bu yana C.H.P Gülşehir İlçe Başkanlığı görevini yürütmektedir. Siyasete atılmasından bir dönem öncede Atatürkçü Düşünce Derneği Gülşehir Şubesi Kurucu Başkanlığı’nı yürüten Atılgan SERT 2003 yılında C.H.P Gülşehir İlçe Başkanı oldu.

  Siyasete atıldıktan sonra girdiği üç ilçe kongresinde de tüm üyelerin oybirliği ile İlçe Başkanlığını kazandı. Kesintisiz 8 yıldır Gülşehir İlçe Başkanlığını yürüten SERT, 2011 yılında yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde C.H.P Nevşehir milletvekili aday adayı olmak için Gülşehir C.H.P ilçe başkanlığı görevinden istifa etti. İlçe Başkanlığı döneminde partinin tüm seminer , çalışma ve toplantılarına katılan, parti örgütünde tecrübeli ve sevilen bir isim haline gelen Atılgan SERT Nevşehir İli’nde 6 delegeden birisi olarak ,2010 Yılında Ankara’da yapılan CHP Kurultaylarında iki kez C.H.P Nevşehir Kurultay Delegeliği yaptı. 2005 yılı içinde yurtdışına da çıkan SERT, Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa ülkelerinde bir kısım temas ve incelemelerde bulundu.

  Ayrıca şimdiye kadar Gülşehir’de, Kaymakamlık nezdinde kurulu bulunan İnsan Hakları Komisyonu üyeliği , Baro temsilcisi olarak İlçe Tüketici Hakem Heyeti Kurulu üyeliği görevlerinde bulunan ve halen bu görevlerine devam eden Atılgan SERT son olarak 2010 yılında Nevşehir’de yapılan seçimlerde Nevşehir Barosu Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.Bu görevine halen devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Atılgan SERT , iyi derecede İngilizce , az derecede Almanca bilmekte ve ayrıca Arapça okuyabilmektedir.
   
Yükleniyor...