Au Pair Yurt Dışı Eğitimi

'Etüt Merkezi' forumunda Wish tarafından 19 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Au pair
  Yurdışı Au pair Eğitimi
  Yurt Dışı Yabancı Dil Eğitimi Au Pair


  Yıllardır tüm dünyadan özellikle bayanların en ekonomik şekilde yurtdışına gitmelerine, orada 2 yıla kadar kalabilmelerine ve dillerini geliştirmelerine olanak sağlayan bir programdır. Au Pair, kendisinin seçtiği bir ülkede yine kendisinin seçtiği bir ailenin yanına yerleştirilir.

  Au Pair terimine yaygın bir şekilde çocuk bakıcılığı denilmesine rağmen, aslında Au Pair olarak yurtdışına gidenler, yanına yerleştirildikleri ailenin bir ferdi olurlar. Ailenin ortak yükümlülüklerini paylaştıkları gibi onların her türlü imkanlarını da paylaşırlar.

  Program çerçevesinde, Au Pair bir dil okulunda yabancı dil eğitimi alırken konaklama masrafları ev sahibi ailesi tarafından karşılanır. Bunun karşılığında Au Pair ev işlerinde aileye yardımcı olup çocuklarla ilgilenirler. Bunun karşılığında kendilerine bir de cep harçlığı verilir. Au Pair'in bütün gün ev işleri yada çocuklarla ilgilenmesi beklenmez, günlük belli bir süre dışında Au Pair hem okuluna gitmekte hem de boş vaktini arzu ettiği şekilde değerlendirebilmektedir.

  Au Pair olarak Amerika, İngiltere, Almanya, Hollanda ve Fransa gibi ülkelere gidebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri haricinde ki ülkelerde 2 yıla kadar kalınabilirken Amerika'da bu süre 1 yıldır.
   
 2. sal

  sal

  Cevap: Au Pair Yurt Dışı Eğitimi

  au pair durdurulmuştu yenidenmi aktif?
   
Yükleniyor...