Audrey hepburn hayatı kısaca

'Biyografi' forumunda Demet tarafından 4 May 2014 tarihinde açılan konu

 1. Bugün 4 Mayıs 2014 Google Audrey hepburn logosuna taşıdı.
  Audrey hepburn kimdir kısaca tanıyalım.
  Ünlü Oyuncu Audrey hepburn Brüksel de dünyaya geldi. Audrey hepburn 1 yaşına bastığında Anne ve babası boşandı ve bir daha babasını görmedi. 10 yaşına gelen Audrey hepburn Annesinin başka bir adamla evlenmesinden sonra Hollanda'ya taşındılar.Daha çocukluk yıllarında sinemaya ilgisi olan ünlü oyuncu Savaşın bitmesinden sonra Londra'ya gidip bir bale okuluna yazıldı ve bir süre sonra modellik yapmaya başladı.
  Audrey hepburn gençliği.

  Audrey hepburn, 1951 yılında "Young Wives Tale" adlı ilk filminde rol aldı .Bu filmden sonra güzelliği ve zerafeti ile izleyen herkesin dikkatini çekti ve tanınmaya başladı.

  Daha sonra "Monte Carlo Baby", "Lavender Hill Mob" ve "Secret People" gibi filmlerde oynadıktan sonra Hepburn, 1952'de rol aldığı "Roman Holiday" ile büyük başarı kazandı. Bir prensesi canlandırdığı "Roman Holiday" Hepburn'un ilk başrolüydü ve Gregory Peck ile birlikte rol aldığı film sayesinde En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü'nü kazandı. Bu ödül onu bir anda yıldız mertebesine yükseltti ve Hepburn hızını hiç kaybetmeden art arda başarılı yapımlarda rol aldı.

  Audrey hepburn.

  1954'de usta yönetmen Billy Wilder'ın "Sabrina"sında ünlü oyuncu Humphrey Bogart ile rol alan güzel yıldız bu filminden bir Oscar adaylığı kazandı. Daha sonra Hepburn "War And Peace", "Funny Face", "Love in the Afternoon", "Green Mansions" ve "The Unforgiven" gibi filmlerde rol aldı. 1957 senesinde ki Billy Wilder Love in the Afternoon filminde Gary Cooper ile oynar, bu iyi bir aşk filmidir.


  Audrey Hepburn 1990'da yılından sonra özel bir proje dışında oyunculuk yapmadı.Audrey Ünlü Yıldız Audrey hepburn 20 Ocak 1993'te bağırsak kanserinden hayatını kaybettiğinde henüz 63 yaşındaydı.

  Audrey hepburn resmi.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Audrey hepburn hayatı
 1. italyan
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,044