Av Ruhsatı Alırken İstenen Belgeler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 7 May 2013 tarihinde açılan konu

 1. Av Ruhsatı Alırken İstenen Belgeler Neler?


  Av Ruhsatı Alırken İstenen Belgeler aşağıdaki listedeki gibidir.


  İlk olarak Valilik Makamına hitaben yazılan ve Emniyet Müdürlüğüne havale ettirilen dilekçe gerekmektedir.

  Ayrıca 6 Adet Renkli Fotoğraf Müracaat tarihi itibarıyla son altı ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor.

  Bu dilekçe Ruhsat türlerine göre talep ve talep sahibinin yaptığı iş, sosyal ve ekonomik durumu açıkça yazılmış dilekçe olmalıdır.

  Daha sonra Silah Müracaatı İstek Formu Emniyet Müdürlüğü Ruhsat ve Tebligat İşlemleri Şube Müdürlüğünden temin edilmesi gerekiyor.

  Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi

  İkametgah Senedi Şahıs ve adres bilgileri eksiksiz yazılmış, kimlik bildirim kaydı yapılmış ikametgah senedi.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nüfus Müdürlüklerinden alınması gereklidir.

  Sabıka Sorgulaması (Arşivli, Arşivsiz, Adı, Soyadı, yaşında veya nüfus kaydında değişiklik yapılmış ise bunlara ait)Cumhuriyet Başsavcılığından

  Sabıka Sorgulamasında suç kaydı var ise Mahkeme Kararı.Hakkında hüküm veren Mahkemeden

  Görev Belgesi Ruhsat talebi ile ilgili yaptığı iş, bulunduğu görev yada can güvenliği nedeniyle herhangi bir müracaatının bulunup bulunmadığına dair resmi kurum ve kuruluşlarca düzenlenen belge.

  Sağlık Raporu Ruhen ve Bedenen silah kullanmasında sakınca olmadığına dair Sağlık ocağı ve Hastanelerden alınacak rapor.Silah Ruhsat Fotokopisi Süresi dolan ruhsatını yenileyenler ile başkasına ait ruhsatlı silahı devralanlar için gereklidir.
   
Yükleniyor...