avrupa ligi nasıl oynanacak

'Spor Gündemi' forumunda DiScOvErEr tarafından 22 Oca 2009 tarihinde açılan konu

 1. Avrupa Futbolunda Devrim Oluyor


  2009/10 sezonundan itibaren UEFA Avrupa Ligi adını alacak olan UEFA Kupası da yeni şekli ile 4 eleme turundan oluşacak. Elemelerin 4. turu play-off aşaması sayılacak ve yeni bir uygulama olarak Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundan elenen takımlar bu aşamadan itibaren Avrupa Ligi'nde mücadele edecek.

  48 takımdan oluşan grup aşamasına ise kupanın son şampiyonu ile Şampiyonlar Ligi'nin ikili playoff'undan elenen 10 takım direkt olarak katılma hakkına sahip olacak. 12 grupta 4 takımın mücadele edeceği bu etapta, gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar, Şampiyonlar Ligi gruplarında üçüncü olan 8 takımla birleşerek çeyrek finale yükselecekler.
  Şampiyonlar Ligi'nde gelecek sezondan itibaren önemli değişiklikler yapılacak. Buna göre UEFA ülke sıralamasında ilk 12 sırada yer alan ülkelerden 22 takım gruplara direkt kalacak...

  UEFA, Şampiyonlar Ligi ile gelecek seneden itibaren Avrupa Ligi ismini alacak UEFA Kupası'nın statüleriyle ilgili çeşitli değişikliklere gitti. 2009/10 sezonundan itibaren, Devler Ligi'nin grup aşamasına katılacak ülkelerin belirlenmesinde yeni bir yol izlenecek.

  Buna göre, 32 takımlı grup aşamasına, UEFA sıralamasında ilk 12 sırayı alan ülkelerden 22 takım direkt katılacak. Kalan 10 takım ise ikili eleme sistemi sonunda belirlenecek. Bu 10 takımdan 5'i, sıralamada 13 ila 53'üncü olan ülkelerin şampiyonları arasında oynanacak 4 turlu mücadeleler sonunda belirlenecek. Diğer 5 takım ise sıralamada 1 ila 15'inci olan ülkelerin şampiyon olamayan takımları arasında yapılacak iki turlu eleme maçları sonunda belli olacak

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 May 2013
 2. Cevap: avrupa ligi nasıl oynanacak

  teşekürler :f118:
   
Yükleniyor...