Avukat İle İlgili Fıkralar

'Eğlence' forumunda Wish tarafından 17 Mar 2010 tarihinde açılan konu

 1. Avukat Fıkraları

  ARKADAŞLIĞIDA İYİYDİ HA

  Bir grup avukat arkadaş bir araya gelip sohbet ederlermiş. Her sohbette değişik konulara girer okuduklarını paylaşırlarmış. Sohbet çok eğlenceli ve bilgilendirici olurmuş.
  Avukatlardan biri pek okumaz. Sadece muhabbet ortamı diye bulunmaktan keyf alırmış. Ancak herkesin derinlemesine konuştuğu bir konuda söz edemez sessiz kalırmış ve bu zamanla ağırına gitmeye başlamış. Bir keresinde kendi kendine söz vermiş “Hangi konu olursa olsun bende fikir beyan edeceğim. Diye.

  Yine bir araya geldiklerinde konu haksız yere mahkûm olan ünlülerden açılmış. Sokrattan, Galileden, Brunodan, lauserden dem vurulmuş. Bu bilim ve düşünce adamlarının haksız yere yargılanıp ceza almalarından bahsedilmiş.
  Özel olarak konu Sokratın düşüncesi fikirleri yargılanması ve savunmasında yoğunlaşmış. Kimi sokratın bir anısından dem vuruyor kimi bir düşüncesinden kimi ise savunmasının harika olduğundan bahsediyormuş.
  Bizim hiç okumayan avukat sokratla ilgili bir şey diyememiş ama içinde de ukde kalmış. Sohbet bitmiş tam ayaklandıkları sıra, konuşmayan avukat sesini yükselterek,
  -Arkadaşlığı da iyiydi ha, demiş.

  İYİ BİR AVUKAT TUTSAYDIM

  Yoksul bir babanın oğlu şoförlük yaparken ölümlü bir kazaya neden olmuş. Olayda tam kusurlu. Şoförün babası avukata başvurarak hukuki yardım istiyor. Arkadaşım adamın yoksulluğuna bakarak hiçbir ücret talep etmeksizin davayı takip ediyor. Ancak Bütün deliller aleyhte. Yapılacak bir şey yok. Şoförün mahkûmiyetine karar veriliyor. Şoförün babası büroya gelerek yakınıyor.
  —Yoksulluğun gözü kör olsun. Paramız olsa da iyi bir avukat tutsaydık bunlar başımıza gelmezdi.

  YALANI DOLANI AVUKAT BİLİR

  Yaşlı ve dindar görünüşlü biri gelerek, oğlunu Almanyaya göndermek istediğini, ancak eşinden boşanarak Alman bir hanımla evlendiği takdirde bunun mümkün olacağını öğrendiğini söylemiş.
  Avukat, “Önce oğlunun eşinden boşanması gerek. Bunun için geçinemediklerini bildirecek iki şahit bul. Boşanma davasını açalım. demiş.
  Yaşlı adam kızarak söylenmiş. “Yalanı dolanı avukat bilir. Ben nerden bulacağım öyle yalancı şahidi. Beni bu işe karıştırma sen bul.

  ADLİYENİN YOLUNU BİLMEZDİN

  Avukatın biri Konyada bir icra takibine gitmiş. Sabah erken saatlerinde otel çıkıp, adliyenin yolunu tutmuş. Ancak adliyenin nerde olduğunu bilmiyor. Yol üstünde bir oto tamircisinden sormuş. Adam ilgilenip, adliyeyi tarif etmiş.
  Avukat adliyeden icra memurlarıyla birlikte hacze gittiğinde karşısına yol tarif eden oto tamircisi çıkmasın mı? Bir iki işlemden sonra oto tamircisi kızmış, “ Yürü git be kardeşim. Sen adliyenin yolunu bilmezken biz öğrettik. Şimdi sende geldin sabah sabah başımıza ekşidin.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Ara 2012
 2. Cevap: Avukat İle İlgili Fıkralar

  ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
  çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
  güzelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll