Soru ayak bileği ağrısı ve şişmsi

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Zeynep tarafından 10 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. yaklaşık 3 aydır her iki ayak bileğimde ağrı ve sol ayak bileğimde şişlik var özel hastanenin ortobedi doktoruna gittim yapılan teslerde romatizma oldunu söyledi .film çekildi filmde bir şey çıkmadı bana 10 tane iğne ve hap verdi kullandıgım halde şişlik ve ağrılar geçmedi bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevap: ayak bileği ağrısı ve şişmsi

  Genelde sürekli ağrılı ayak bileğinin en sık sebebi bir ayak bileği burkulmasından sonra tam olarak iyileşmemesidir. Ayak bileğinizi burktuğunuzda kemikler arasındaki bağlayıcı dokular (ligamentler) gerilebilir veya yırtılabilir.Tam olmayan ve dikkatsiz rehabilitasyon (iyileştirme); ligamentin veya etrafını saran kasların zayıf kalmasıyla ve yinelenen bir instabilite ile neticelenir. Bunun sonucunda tekrarlayan ayak bileği incinmeleri yaşayabilirsiniz.

  Tedavi en son konulan teşhise ve sizin kişisel ihtiyaçlarınıza göre yönlendirilmelidir.. Konservatif (cerrahi olmayan) ve cerrahi tedavi metotlarının her ikisi de kullanılabilir. Konservatif tedavi aşağıdakileri kapsar.

  Aspirin ve şişliği azaltan ibuprofen gibi antiinflamatuar ilaçlar
  Kasların düzelmesini ve kuvvetlenmesini sağlamak, hareket silsilesini eski haline getirmek ve ekleminizin pozisyonunu kavramada artma sağlamak için tilt-board(tahta eğme) egzersizlerini içeren fizik tedavi
  Bir ayak bileği desteği (bileklik) veya başka destek
  Bir Steroid ilaç enjeksiyonu
  Kırık vakalarında kırığın iyileşmesine izin vermek için immobilizasyon
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Şub 2017
Yükleniyor...