Ayak Egzersizleri

'Sağlık Rehberi' forumunda Blue tarafından 13 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Ayak Egzersizleri
  Ayak Egzersiz Hareketleri
  Ayak Egzersizi


  Eklem germek: Ayakta durarak vücudunuzun ağırlığını bir ayağa verin. Öbür ayağınızın topuğunu kaldırın ayak parmaklarını tabanla bir dik açı yapacak şekilde bükün. 2 sayıncaya kadar böyle tutun. Sonra ayağınızı parmak ucunda duracak şekilde kaldırın. Yine 2 ye kadar sayın. Sonra bükük duruma dönün, tabanınızı yere basın. Her ayakla 6 şar defa tekrarlayın.
  [​IMG]
  Kas Canlılığı: Bir kitabın üstünde ya da bir basamakta durarak ayak parmaklarınızı aşağıya sarkıtın. Sonra bunları iyice aşağıya doğru bükerek iki sayıncaya kadar bu şekilde tutun yukarıya doğru iyice kaldırarak, yine 2 sayıncaya kadar bu şekilde tutun. Bu hareketi 10 kere tekrarlayın.
  [​IMG]


  Ayak parmağı kontrolü: Ayaklarınızı düzgünce ileriye doğru uzatarak oturun, ya da yatın. Ayaklarınızı yukarıya kaldırarak parmaklarınızı açmaya çalışsın, tıpkı el parmaklarınızla yaptığınız gibi. Sonra her parmağı teker teker bir aşağı bir yukarı oynatmayı deneyin. Bunu 10 defa tekrarlayın. Başlangıçta bu egzersiz hemen hemen imkânsızmış gibi gelecektir. Önceleri 4 parmağa tutarak serbest kalan 5.sini tek başına hareket ettirmeniz yararlı olur.
  [​IMG]
   
Yükleniyor...