Ayak Falı

'Kadınca' forumunda anniccha tarafından 29 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Ayak Falına Nasıl Bakılır
  Ayak Falınız Size Ne Söylüyor


  [​IMG]

  Ayak falı el falını çağrıştırsa da el falı ile fazlaca benzerlik göstermez.Ayaklar vücudun bütün ağırlığını taşır insanı istediği yere götüren sadık bir hizmetçi bazende iyi bir binek atı gibidirler.Ayaklar çoğunlukla insan tarafından en ihmal edilen organlardır.

  Dost başa düşman ayağa bakar derken aslında ayağımızdaki eski ayakkabıya bakıp sevinç duyan veya yeni ayakkabımıza bakarak ekonomik durumumuz hakkında tahmin yürüterek kıskançlık krizi geçiren bir kişi hayal etsekte işin aslı çok çok geçmişe binlerce yıl öncesine dayanır çünki insan ayağı çıplakken bilge kişiler için çok şeyler söyler.

  Büyük ayaklara sahip olmak güç ve kudret sahibi olmakla eş değerdir,büyük ayaklı insanlar güçlü yaratılışlı zorluklara karşı direnmesini bilen kişiler olup güvenilirlik açısından bu kişilere güven duymak için biraz düşünmek şüpheci yaklaşmak,tedbirli olmak gerekir. Büyük ayaklı kişiler mala mülke düşkün oldukları gibi bir açıdan da müsrif ve harcamayı seven parasal kaynakları savurganca harcayabilecek yapıda olurlar. Tabii bu tesbit bütün büyük ayaklı insanlar için geçerli değildir.Heleki günümüzde yetişen nesillerin uzun boylu olmaları ve bu boylarıyla orantılı olarak ayaklarının da doğal bir şekilde büyük olacağını düşünürsek burada şu gerçek ortaya çıkmaktadır.Ayak falında boy ve ayak büyüklüğü orantılı olursa bu halde ayak falının ayak boyu ile ilgili bölümü geçerli sonuçlar veremez.

  Ayak falında bir kişinin boyu orta uzunlukta veya kısa ise ve bu kişinin ayakları bu boya göre hayli büyük ve orantısız görünüyorsa bu kişi hakkında güvenilmez,müsrif,mal mülk canlısı,kişilerden çok onların maddi güçlerine ve mevkilerine değer veren biri diyebiliriz.

  Ayağı küçük olanlara gelince yine küçük ayak da olumsuzluk belirtisidir.Tabii burada da orantı faktörü önemli rol oynamaktadır kişinin boyuna göre ayağı orantısız bir şekilde küçükse o kişi içine kapanık bir kişilik sergiler böyle kişiler başarılı olacakları işlerde ne yazık ki talihsizliklerle karşılaşır.Genellikle bu kişiler güvenilir olsalar da şansızlıkları sebebiyle başarılarının önünde hep bir engel vardır. Ayağı çok küçük kişilerin uğursuzluğuna inanılır bu kişilerin elleri de küçük ve parmakları da kısaysa uğursuzluklarına hükmedilir.Bu kişiler aldatabilirler aşkta ve evlilik hayatında da gözleri dışarıda kişilikleri ağır basar.

  Ayağı boyuna göre normal ölçülerde olan kişilerin ayak falında düzgünlük ve çarpıklık ön plana çıkar ayakları iri kemikli kişiler düzenli bir iş hayatını seven istikrarlı insanlar olsalar da gündelik hayatın dışındaki olaylara ve kendi küçük dünyalarının dışına önem vermez etrafındakilerin de aynı düşünce tarzına uyanlardan oluşmasını isterler.Bu kişlerden sanatçı çıkmaz ince ruhtan yoksun olurlar.
  Ayakları etli ayak parmakları tombulca olanlar iyi ve sadık bir eş olurlar.Yufka yürekli duygusal insanlardır.


  İnsanların ayak baş parmaklarının hemen yanındaki parmakları baş parmaktan kısa ise bu kişiler son derece sadık ve genellikle dürüst olurlar bu kişilerin ne yazık ki ömürleri kısadır veya hep yoksulluk içinde yaşarlar.Bir türlü mutlu olamazlar huzursuzluk ve sıkıntılar yakalarını bırakmaz.

  Ayak baş parmakları yanındaki parmağa göre kısa olanlar eğlenceyi seven gezmekten ve seyahatten hoşlanan havai bir kişlik sergilerler .İşlerinde başarılı olurlar daima ilerlemeyi hedef edinmişlerdir.

  Ayak serçe parmaklarındaki tırnakları diğer parmaklardaki tırnaklara göre orantısız bir şekilde aşağıda veya sağa sola kaymış olanlar genellikle acımasız ve yalanı alışkanlık haline getiren kişilerdir.

  Ayak baş parmakları içe doğru eğik olanlar uzun yaşarlar,servet sahibi olurlar fakat tutumlu olanları bazen işi hasislik derecesine kadar getirirken bir kısmı ise savurganlıkta yarışa çıkacak kadar müsrif ve eli açık olurlar.Çoğunlukla bencillikleri önemli özelliklerindendir.

  Düztabanların da uğursuzluğuna tarih boyunca hükmedilmiş bu inanış günümüze kadar gelmiştir.

  //alıntı//
   
 2. Cevap: Ayak Falı

  Fal saçma !!! Ayak falı da onun kuzeni...
   
 3. Cevap: Ayak Falı

  :):f30::) Güzel yorum !!! :)
   
 4. Cevap: Ayak Falı

  fala inanmam dogrusu :))))))
   
 5. Cevap: Ayak Falı

  hiç duymamıştım ayak falıda varmış :)
   
 6. Cevap: Ayak Falı

  Fala İnanma Falsızda Kalma Demişler... El Falı Tamam Kahve Falı Tamam Papatya Falı O da Tamam Şimdide Ayak Falı He Bakalım Daha Ne Falları Görecez.
   
 7. Cevap: Ayak Falı

  Anniccha fal bilim merkezi açmışsın ve bana haber vermiyorsun :) Bir ara uğrarım ayak falım için buradan pek birşey anlamadım :)
   
 8. Cevap: Ayak Falı

  Ben de ayak falı baktıracağım kim bakacaksa ama önce 1 ay geçsin ayaklarımı yıkamyayım sonra :)))
  [​IMG]
   
 9. Cevap: Ayak Falı

  Olur bizim de o ara nasadan sipariş verdiğimiz giysiler gelmiş olur :)
   
Yükleniyor...