Ayak Tırnakları Nasıl Kesilmeli?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 2 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Ayak tırnaklarımızı doğru kesmeyi bilmemiz gerekmektedir yanlış kesilen ayak tırnakları tırnak batması gibi oldukça acı veren sonuçlara neden olabilir.Günboyu ayakkabı içerisinde bulunan ayak ve tırnak bundan zarar görebilir ve ayak sağlığımızın bozulmasına neden olur.

    Ayak tırnağınızı doğru kesmek için yapmanız gereken şey tırnakları itina ile düz bir şekilde kesmek gerekir.Düz kesilmezse tırnak uçları parmağa batarak büyürler.Bu nedenle tırnak batması meydana gelir tırnak batması yürümenizi engeller ve çok acı verir. Ayrıca Cerrahi müdahale ile tırnak sökülmesine kadar gidilebilir.Tırnak batması tedavi edilmezse, iltihaplı yaralar oluşabilir.Ayak tırnağının çok uzamadan kesilmesi daha iyi olacaktır. Çok uzayan ayak tırnakları ayakkabıya dayanır ve ayak gerye doğru itilir bu nedenle parmaklar bükülür, parmaklar üst üste binerler ve tırnak batmaları meydana gelir.Ayak tırnakları kesildikten sonra ayaklarınızı güzelce yıkayıp kurulamanız önerilir.

    [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/ayak-tirnaklari-nasil-kesilir-97479.jpg]ayak-tirnaklari-nasil-kesilir-97479[/IMGALT]
     
Yükleniyor...