Ayder Yaylası Nerede Nasıl Gidilir?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Ayder Yaylası Nerede Nasıl Gidilir?

  [​IMG]
  Ayder Yaylas Rize’ye 69 km uzaklıkta Çamlıhemşin ilçesinin 19 km güneydoğusunda Bulunuyor.Ayder Yaylası 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplıdır. Aşağı ve Yukarı Ambarlık Şelaleleri, yayla evleri, çeşit çeşit çiçeklerden elde edilen balları ve en çok da şifalı kaplıcasıyla ün salmış bir cennet parçasıdır.

  Kişiye özel kaplıca havuzları, Dinlenme salonları, duş kabinleri, fizik tedavi ve doktorların bulunduğu modern termal tesislere sahiptir.Yazın 55 derece sıcaklıktaki yer altı şifalı kaplıca sularında yerli yabancı turistler yararlanmaktadır. Kaplıcası sinir hastalıkları, kadın hastalıkları, romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları ve iç hastalıklarına şifa olduğunu biliyormuydunuz.

  Ayrıca rafting ve trekking sporlarına meraklı olanlara da hitap eden yaylanın her mevsimi ayrı güzel olup, huzurlu ve sakin bir tatil yapmak isteyenler gönül rahatlığıyla tercih eilebilir.Ayder Yaylasında Karadeniz’in en önemli yemeklerinden olan hamsi buğulama, hamsi köfte, alabalık, kaymak mıhlama ve kabak çorbasının tadına mutlaka bakmanızı tavsiye ediyoruz.
   
Yükleniyor...