Ayetel Kürsi duasının faziletleri

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 24 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ayetel Kürsi Duasını 313 Kere Okursak Rabbımız İsteğimi Dualarımı Bağışlarmı Bana ?

  Cevap: Ayetel Kürsi duasının faziletleri

  Duaların faziletleri olduğu doğrudur. Ancak bunu sayılara indirgemek dinimizce uygun değildir. bahsettiğiniz gibi "Ayetel Kürsi durak yerlerinin sayısınca 17 kelimeleri sayısınca 50 harfleri sayısınca 170 resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyan kişinin her arzusu yerine gelir. Cesareti artar. Halk arasında sevgi saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez. Peygamber Efendimiz in S.A.V. isimleri sayısınca 201 defa okursa dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez." denir ancak İçten gelerek ve temiz bir kalple dua eden herkese duaları kaç kere okursa okusun rabbimiz istediği kapıları açar.

  Ayet'el Kursi duasına gelince; bu duanın faziletleri çok büyüktür.

  Ayetel Kürsi okunan eve şeytan giremez. Büyücü sokulamaz. Ayetel Kürsi okumaya devam kişi; hem dünyada hemde ahirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya başlar. Huzura erer. Mevki ve makamı artar.

  Cevap: Ayetel Kürsi duasının faziletleri

  Ayetel Kürsiyi hergün okumayı adet haline getiren kişinin ALLAH geçmiş günahlarını bağışlar. Okuyan hem Tevhid hemde Tilaveti yerine getirmiş olur. Bu da üstün bir zikir olur.

  Ayetel Kürside 34 ilahi isim vardır. 17 acık olarak 17 de kapalı olarak. Aynı zamanda 17 mim harfi 17 de vav harfi vardır. ALLAHın en büyük ismi Ayetel Kürside mevcuttur. Bu yüzden Ayetel Kürsi ile dua edilirse kabul görür.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Şub 2017
Yükleniyor...