Az yemek için ne yapmalı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 7 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Az yemek için ne yapmalıyım  Az yemek yemek için yapılması gerekenler aslında çok basit düzenli va sağlıklı beslenirsek daha az ve yeteri kadar yemek yeme ihtiyacı hissederiz.Abur cubur yemek düzensiz yemek fazla yeme problemini ortaya çıkarır.Fazla yememek için öncelikle düzenli beslenmeye dikat etmek gerekiyor sabah düzenli bir kahvaltı yapmak ara öğünlerde fazla yeme ihtiyacı gerektirmeyecektir.Aralarda yiyeceğiniz bir meyve ile geçiştirebilirsiniz meyve tok tutacakdır ve fazla yemenizi engelleyecektir.

  Ana öğünlerde yemek yediğiniz tabağınızı küçültün bu yöntem ile daha az yemek yiyeceksiniz.Yemek Tabaklarınızı küçültün Sağlıksız yiyecekler, büyük tabaklarda önünüze gelirse; küçük tabaklarda sunulduğunda yiyeceğinizin üçte bir fazlasını tüketirsiniz.

  Makarna ve peynir gibi ağır yiyecekleri daha taze ve az yağlı olanlarıyla değiştirin salatayı, porsiyonu küçültmeden ama sadece limon ve sirkeyle süsleyerek tüketmek aynaya bakarken tatmin olmanızı sağlar. Domates, salatalık, marul gibi lifli gıdaları tüketmek tokluk hissinizin uzun sürmesine yarıyacaktır.
   
 2. Cevap: Az yemek için ne yapmalı

  Az yemek için az yemeğe önce kendini inandırmak lazım bu kadar basit...:)))
   
Yükleniyor...