babam sağolsun dizi konusu

'Popüler Diziler' forumunda HazaN tarafından 8 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Babam Sağolsun konusu
  Babam Sağolsun dizisinin konusu ne

  ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayacak olan Babam Sağolsun dizisi daha önceden yayınlanmakta olan "En Son Babalar Duyar" dizisinin devamı niteliğinde bir dizi.
  Börekçi dükkanı olan Ali'nin çocukları için ayrı idealleri, çocuklarınsa babalarının bu ideallerine uymayan ayrı hayali var. Diş hekimi olmasını beklediği kızı müzisyen, börekçi olmasını ve mesleğini devretmek istediği oğlu farklı hayatın peşinde… Hayriye'yse ataerkil aile yapısını bozmayan anne rolü ile karşımızda; “Babanız bilir…”

  Börekçisini bırakmayı düşlediği oğlu dükkandan ayrılmayı planlıyor. Evlenmesini beklediği kızıysa inatla beyaz atlı prensini bekliyor. Hayırsız damadıyla da başı dertte olan Ali bu büyük aileyi bir arada tutmak için sürekli çaba sarf ediyor. Anne Hayriye Hanım'sa her Türk ailesinde olduğu gibi bütün bu çatışmanın ortasında ara bulucuk görevi üstleniyor.

  Börekçide de işler çok farklı değil… Hala taşfırında börek pişirmeye devam eden Ali, çevresinden gelen tüm yenilenme çağrısına da kulağını tıkamış durumda. Çünkü böreğin iyisi ona göre sadece taşfırında pişer. Geleneksel üretim yöntemini ve kaliteyi savunan küçük esnaf ile modern yönteme geçerek büyümeyi seçen esnafın çatışması…

  Babam Sağolsun, günümüz Türk ailesinin ve esnafının karşılaştığı sorunları neşeli bir dille anlatan bir komedi dizisi.
   
  Son düzenleme: 8 May 2011