Bacak Çarpıklığı

'Kişisel Bakım' forumunda anniccha tarafından 1 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bacak Çarpıklığı Tedavisi
  Bacak Estetiği
  Bacak Eğriliği Tedavisi


  Kadınların bacakları, düzgünlüğü, estetik görünümü etkileyen en önemli unsurlardan biri. Ancak bazı bacaklar yapısal kemik eğriliklerinden ve genetik olarak düz değil, dışa doğru eğik duruyor. Diz ve bacak içlerinde fazla yağ birikmesi sonucunda, bacakların konturu bozulup, şekli zarar görüyor. Bazı hastalarda ise, ayak bilekleri ve baldırlar kalın olduğu için bacaklar orantısız olabiliyor.

  [​IMG]

  Bacaklarının şeklinden memnun olmayan pek çok kadın mini etek veya şort giyinmekten çekiniyor. Dar pantolonlar da bacaklardaki sorunları ortaya koyuyor. Yazları ise havuzda ve denizde keyif yapmaktan mahrum kalabiliyor ya da bacaklarını kamufle etmek için çeşitli yollar arıyorlar. Çarpık olan ya da estetik durmayan bacaklar pek çok genç kızın psikolojisini etkiliyor ve sonuçta mutsuz oluyorlar.
  Bacak çarpılmaları, bacağın başlıca kemikleri oyluk ve baldır kemiklerinin ve yahut kalça ve dizdeki eklemlerin (mafsalların), bazı arızalar neticesi, çarpılarak tabii şekillerini kaybetmelerinden hasıl olan hastalıklardır.
  Bunların bir takım sebepleri vardır: Bazı çocukların ana rahminde bacak etleri çekilerek veya kemikleri bozularak doğdukları zaman bacakları çarpık olarak doğarlar. Bu bacak çarpıklıkları anadan doğmadır.
  Düşme, vurma, çarpma gibi., bazı kazalar neticesi bacak kemiklerinde kırılmalar olabildiği gibi eklemlerde bir takım iltihaplar hâsıl olarak, bunlardan dolayı, kemikler eğrilip bacak çarpıklıkları meydana gelebilir.
  Çocuk felçleri yapan bazı hastalıklar vardır ki, bu hastalıkların mikrop veya zehirleri tesiri ile, bacak etleri felce uğrayıp bunlarda çekilmeler ve büzülmeler hâsıl olarak çocukların bacaklarının çarpılmasına sebep olabilirler. Çünkü çocuk kemikleri büyük insanlarınki gibi çok kireçli ve sert değildir. Yumuşaktır. Bu arızalar da oldukça yumuşak olan kemiklerin kolayca çarpılmasına yol açar.
  Bundan başka, bakımsız ve cılız olan, bazı küçük çocukların uğradıkları (Raşitizm) denilen bir nevi kemik hastalığı vardır. Bu hastalık dolayısı ile kemiklerde türlü türlü değişiklikler ve bozukluklarla beraber, bacaklarda çarpıklıklar da olur.

  Bacak Eğriliği Tedavisi

  Bacaklarının şeklinden memnun olmayan pek çok kadın mini etek veya şort giyinmekten çekiniyor. Dar pantolonlar da bacaklardaki sorunları ortaya koyuyor. Yazları ise havuzda ve denizde keyif yapmaktan mahrum kalabiliyor ya da bacaklarını kamufle etmek için çeşitli yollar arıyorlar. Çarpık olan ya da estetik durmayan bacaklar pek çok genç kızın psikolojisini etkiliyor ve sonuçta mutsuz oluyorlar. Basit bir liposuction yani yağ alma ameliyatı ile fazla olan yerlerden alınan yağ hücreleri, bacağın eksik olan yerlerine nakledilerek, buraların dolgunlaştırılması mümkün olabiliyor. Bu sayede, bir S şeklinde kıvrımlı olan ve çarpık duran bacakların daha düzgün durması sağlanıyor.

  Yağ Alınıyor
  Ameliyat genellikle lokal anestezi altında yapılıyor. Diz ve bacak içlerinde fazla olan yağlar alınıyor ve özel bir işlemden geçtikten sonra, dizin alt bölümüne ve iç tarafına enjekte ediliyor. Ameliyat sonrasında, hasta özel bir çorabı 2-3 hafta kadar kullanıyor ve yağ hücrelerinin yeni yerlerine adapte olması sağlanıyor. Konulan yağların bir kısmı 6-8 ay kadar sonra eriyor, ancak bu yağlar tekrar takviye edilerek, kalıcı düzelme sağlanmaya çalışılıyor.

  Bacaklarının görüntüsünden memnun olmayan kadınlar, bu durumu gizlemek için istedikleri gibi değil, bacaklarını gizleyebilecekleri gibi giyiniyorlar. Estetik cerrahi bu noktada, tıbbın en yeni ve modern imkânlarını kullanarak, kusursuz bacaklar yaratabiliyor

  //alıntı//
   
Yükleniyor...