Bacaklar nasıl incelir?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Bacaklar nasıl incelir?

  [​IMG]
  Bayanların en büyük sorunlarından birisidir kalın bacaklar. Kimisi fazla kilolarının cezasını çeker kimileri ise zayıf olduğu halde bacaklarının kalın olmasından şikayetçidir. Her iki durumunda çözümü aslında aynıdır.

  Bacaklarınızın incelmesini ve bacak yağlarınızın erimesini istiyorsanız düzenli olarak yürüyün ve koşun. İsterseniz evinizdeki koşu bandında isterseniz açık havada yürüyebildiğiniz kadar yürümeye özen gösterin. Kalın bacakları inceltmenin en önemli kuralıdır yürüyüş.

  Alış veriş merkezlerinde, işyerinizde hatta evinizde asansör yerine merdivenleri kullanmaya dikkat edin. Merdiven çıkmak ve inmek yine bacaklarınızı inceltmenizde size yardımcı olacaktır.

  Bir diğer yöntem ise son zamanlarda hızla yayılan bisiklet sürme alışkanlığı. Gideceğiniz yerlere bisiklet ile gidebilirsiniz. Havalar ısınmaya başladıkça bisiklet kullanımınızı arttırın.

  Bacak kaslarınıza yönelik egzersizler yapın. Squat egzersizi tamda aradığınız yöntemlerden biridir. imkanınız varsa yüzün.

  Bunlar bacaklarınızı inceltmeniz için gerekli olan altın kurallardır. Boş vakitlerinizde bacaklarınızı inceltecek hareketler yapar, bol yürürseniz sonuç sizi mutlu edecektir.

  Bacakları incelten hareketler:

  [​IMG]  Ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha geniş olacak şekilde açın. Ellerinizi öne doğru uzatın ve bu pozisyonu bozmadan oturuş pozisyonuna geçin ve kalkın. Bu hareketi tekrarlayın.

  [​IMG]  Bacağınızın bir tanesiniyle öne doğru geniş bir adım atın. Dizinizle 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde kalçanızı aşağı doğru indirin. Yukardaki resimde nasıl olduğunu görebilirsiniz. Aynı hareketi diğer bacakla tekrarlayın.  [​IMG]  Yere uzanın ve üstteki bacağınızı yavaş yavaş kaldırıp indirin. 45 derecelik açı olacak şekilde işlemi tamamlayın. Bacaklarınızda yanma hissedene kadar bu hareketi yapabilirsiniz.
   
Yükleniyor...