Bacaklarda Kırmızı Lekeler neden olur?

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 9 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Bacaklarda Kırmızı Lekeler  Bacaklarda oluşan kırmızı lekelerin nedenleri nelerdir bu konu ile ilgili merak ettiğiniz bilgiler ve bilmediğiniz birçok ayrıntıyı yazımızda bulabilirsiniz.

  Vücutta Görülen Kırmızı Lekelerin Nedenleri ?

  Cilt hastalıkları katagorisine giren kırmızı lekelerin tam olarak neden meydana geldiğini anlamak oldukça zordur. Genelde bacak bölgesinde meydana gelen kırmızı lekelerin oluşum bölgesine görede farklı nedenleri bulunabilir. Bunun en büyük nedenleri arasında kullanılan kimyasal maddeye sahip Sabun,Deterjan ve Aşırı güneş ışınları gösterilebilir.


  Sedef Hastalığı

  Cilt hücre üretiminin normal düzeyden fazla işlemesinden sonra ortaya çıkan sedef hastalığı genellikle, kırmızı lekelerin çevresi gümüş ve beyaz renk değişimlerine neden olur. Oldukça yaygın bir hastalık olarak insanların bir kısmında bu sorun ortaya çıkabilir.

  Egzama:Cildin Alerjan maddelere karşı verdiği tepki olarak adlandılır. Neden olan alerjan madde vücut ile tamamen kullanımı kesildiğinde ortadan kalkan kırmızı lekelerin nedeni kullandığınız bazı ürünlerin size zarar vermesidir.

  Alerjiler: Bazen giydiğiniz giysilerin yıkandığı maddeler bile alerjiye neden olabilir. Bacalarda çıkan lekeler alerjen maddelere tepki olarak ortaya çıkar.
   
Yükleniyor...